فواید تربچه برای مبارزه با سرطان

© Sputnik / Vladimir Pesnyaسبزیجات در بازار مسکو
سبزیجات در بازار مسکو - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.05.2022
Telegram
تحقیقات فایده تربچه را بر عملکرد قلب، کبد و پیشگیری از سرطان تایید می کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل ازEn Son Haber، دانشمندان توضیح دادند که مصرف روزانه تربچه به مبارزه با سرطان کمک کرده و علمکرد قلب و کبد را بهبود می بخشد.
این ماده غذایی سرشار از ویتامین است برای همین به عنوان یک مکمل برای رژیم غذایی افراد بسیار مفید است.
تربچه صرف نظر از رنگ آن قرمز، سیاه، سفید، زرد، صورتی یا بنفش بسیار مفید است. این ماده منبع عالی از آنتی اکسیدان هاست.
تربچه سرشار از ویتامین سی است.ترکیبی از مواد مغذی به مبارزه با استرس اکسیداتیو و آسیب سلولی کمک می کند، سیستم ایمنی را تقویت می کند و در برابر عفونت ها محافظت می کند.
علاوه بر این، تربچه مقدار کمی ویتامین B، پتاسیم، کلسیم، آهن، منیزیم، عناصر طبیعی دارد. آنها التهاب را کاهش می دهند، از سلول ها در برابر مواد سرطان زا محافظت می کنند و از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کنند.
تربچه قرمز برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و حفظ سلامت قلب مناسب است. مواد مغذی آن به کاهش فشار خون و خطر بیماری قلبی کمک می کند. این سبزی ریشه دار حاوی نیترات های طبیعی است که گردش خون را بهبود می بخشد.
دانشمندان دریافته اند که تربچه تاثیر مثبتی بر تغییرات سطح گلوکز دارد. همچنین جذب آن در روده ها را کاهش می دهد و در عین حال جذب بافت ماهیچه ای را افزایش می دهد. همه اینها سطح قند خون را کاهش می دهند.
تربچه به پاکسازی کبد از سموم و کمک به بهبود آن کمک می کند. این امر توسط ایندول-3-کاربینول و 4-متیل تیو-3-بوتنیل ایزوتیوسیانات تسهیل می شود. نام های ترسناک، اما ترکیبات بسیار مفید. علاوه بر این، آنها به کلیه ها کمک می کنند تا سموم را از بدن خارج کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала