افزایش تولید نفت ونزوئلا با استفاده از میعانات ایران

© Photo / IRNAافزایش تولید نفت ونزوئلا با استفاده از میعانات ایران
افزایش تولید نفت ونزوئلا با استفاده از میعانات ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.05.2022
Telegram
تولید نفت ونزوئلا با واردات حجم بالایی از میعانات ایران که برای بهبود کیفیت نفت این کشور آمریکای جنوبی استفاده می‌شود، افزایش پیدا خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ایران امسال ۶.۸ میلیون بشکه نفت به ونزوئلا تحویل داده است که ۴۸ درصد افزایش در مقایسه با آمار کل سال ۲۰۲۱ داشته است. عمده صادرات ایران شامل میعانات است که ونزوئلا با نفت استخراج شده مخلوط می کند تا گرید نفتی صادراتی "مری ۱۶" (Merey ۱۶) را تولید کند.
شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا برای افزایش تولید داخلی و تامین مالی بودجه دولت، به محموله‌های نفت ایران متکی بوده است. تولید نفت این شرکت پس از اعمال تحریم‌های آمریکا در سال ۲۰۱۹به شدت سقوط کرد اما از زمان تحکیم همکاری‌های انرژی با ایران، بهبود پیدا کرده است.
جواد اوجی وزیر نفت ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.05.2022
وزیر نفت ایران با رئیس جمهور ونزوئلا دیدار کرد
ونزوئلا در مارس، ۶۹۷ هزار بشکه در روز نفت تولید کرد که ۳۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بهبود داشت. نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، رساندن تولید به دو میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۲ را هدف گرفته است و اگر چه این هدف غیرواقع گرایانه به نظر می‌رسد اما تحلیلگران انتظار دارند تولید ونزوئلا امسال بالاتر از سال ۲۰۲۱ باشد.
آخرین محموله ایران هفته گذشته همزمان با سفر جواد اوجی، وزیر نفت به کاراکاس به منظور امضای قراردادهای انرژی میان دو کشور، رسید.
بر اساس خبر منتشره توسط خبرگزاری بلومبرگ، کشتی "دریا" حامل دو میلیون بشکه میعانات پارس جنوبی در حال حاضر در سواحل ونزوئلا منتظر دستور برای تخلیه بار خود است. این نفت توسط شرکت "نفت ایران اینترترید" که وابسته به شرکت ملی نفت ایران است، ارسال شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала