یارانه 400 هزار تومانی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

© Sputnik / Pavel Bednyakov /  مراجعه به بانک تصاویر یارانه 400 هزار تومانی به چه کسانی تعلق می گیرد
یارانه 400 هزار تومانی به چه کسانی تعلق می گیرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.05.2022
Telegram
رئیسی: ما دولت صادق هستیم. به مدت 2 ماه واریز می‌شود و زمان برداشت اعلام می‌شود. به مرور زمان مشخص می شود که از چه زمانی قابل برداشت است و قیمت ها از چه زمانی افزایش یابد.
به گزارش اسپوتنیک، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در گفتگوی زنده تلویزیونی، درباره مهمترین مسائل روز کشور از جمله ابعاد و نحوه اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه کالاهای اساسی سخن گفت.
وی در سخنانی با مردم با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم و پیش روی کشور ارز ترجیحی بود که همواره اقتصاددانان نسبت به این مسئله هشدار می‌دادند گفت: ارز ترجیحی از در سال 97 به کالاهای بسیاری اختصاص یافت و مشخص بود نحوه تخصیص این ارز مشکلات جدی را برای اقتصاد کشور در پی خواهد داشت.
رئیس جمهور ایران ادامه داد: پس‌ از مدت کوتاه دولت قبل متوجه مشکلات این ارز شد و تلاش کرد تخصیص این ارز را به کالاهای مختلف حذف کند و نهایت به 7 کالای اساسی این روش تخصیص ارز ترجیهی کاهش یافت. ارز ترجیحی هم افرایش واردات را به دنبال دارد و موجب کاهش بهره وری می‌شود و موجب رانت و فساد و تبعیض می‌شود.
رئیسی در خصوص نحوه اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه کالاهای اساسی گفت: طی بررسی سازمان برنامه بودجه کشور مصرف هر فرد به طور سرانه نسبت به کالاهای اساسی بررسی شده است. پس از جلسات کارشناسی تصمیم گرفته شد برای کمک به معیشت مردم برای سه دهک اول 400 هزار تومان به هر فرد اختصاص داده شود به صورتی که یک خانواده 5 نفره ماهیانه مبلغ دو میلیون تومان دریافت خواهند کرد. همچنین یارانه 300 هزار تومانی به حساب پنج دهک بعدی جامعه نیز واریز خواهد شد. این حمایت دولت و کمک معیشتی به مدت دو ماه است تا زیر ساخت های فنی برای کالا برگ الکترونیک آماده شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала