ارزیابی سفیر روسیه از پیامدهای الحاق فنلاند و سوئد به ناتو

© AFP 2022 / Gerard Cerlesارزیابی سفیر روسیه از پیامدهای الحاق فنلاند و سوئد به ناتو
ارزیابی سفیر روسیه از پیامدهای الحاق فنلاند و سوئد به ناتو 
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.05.2022
Telegram
سفیر روسیه در خصوص پیامدهای الحاق فنلاند و سوئد به ناتو هشدار داد.
به گزارش اسپوتنیک، الگ استپانوف سفیر روسیه در کانادا بیان داشت که ورود احتمالی فنلاند و سوئد به ناتو، آنها را در شرایطی قرار می دهد که تحت آن باید با روسیه مثل دشمن رفتار کنند که مستلزم تعدیل مشابهی در روابط از سوی مسکو خواهد بود.
استپانوف ضمن یادآوری چشم اندازهای ورود دو کشور اسکاندیناوی به اتحادیه ناتو گفت: " فنلاند و سوئد در شرایطی قرار می گیرند که مجبورند با روسیه همانند دشمن رفتار کنند. متعاقبا روسیه همچنین باید تصور خود را از کشورهایی که قبلا بی طرف بودند را نسبت به تهدید ناتو تغییر دهد. و در چنین پارادایمی می توان وضعیت عاری از سلاح هسته ای منطقه بالتیک را فراموش کرد."
سفیر روسیه خاطرنشان کرد که مسکو همیشه به سنت های دموکراسی سوئدی و عدم تعهد نظامی احترام می گذاشت که به این کشور اجازه شکوفایی داد. استپانوف درباره موقعیت تاریخی بی طرفانه فنلاند که حتی در تاریک ترین روزهای جنگ سرد به جهان نشان داد که چگونه پل های را برای منافع متقابل بر اختلافات ایدئولوژیکی ایجاد کند.
سفیر روسیه در اتاوا گفت: " اکنون چه؟ بروکراسی آمریکا و ناتو از تاکتیک های مختلف برای جذب اردوگاه های سیاسی مشخص در فنلاند و سوئد استفاده می شود تا دو کشور را متقاعد کند که از شکل صلح آمیز زندگی امتناع کرده و اروپای شمالی را از منطقه غیر نظامی، ثبات و شکوفانی به یک تئاتر بالقوه عملیات نظامی تبدیل کند."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала