چرا ۴۰۰ هزار تومان به حساب هر ایرانی واریز خواهد شد؟

© Photo / IRNAسینما در تهران
سینما در تهران - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.05.2022
Telegram
کارشناس: اساس کار این است که ما به مردم کالابرگ می‌دهیم و قانون همین را می‌گوید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر" محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، اظهار داشت که در اجرای توزیع عادلانه یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی، ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان به حساب هر نفر واریز می‌شود.
وی در ادامه افزود: "در اجرای توزیع عادلانه یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی، ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان به حساب هر نفر از سه دهک اول و ۳۰۰ هزار تومان به حساب پنج دهک بعدی واریز می‌شود. قرار بر این شد تا ۲ ماه مبلغ حذف یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی به صورت نقدی و اعتباری به حساب افراد واریز شود، اما بعد از دو ماه این مبلغ به صورت کالابرگ در اختیار مردم قرار گیرد.
کنتور برق - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.04.2022
معاون وزیر نیرو ایران؛ حذف کامل یارانه پرمصرف ها
اساس کار این است که ما به مردم کالابرگ می‌دهیم و قانون همین را می‌گوید، اما در دو ماه اول لازم است مبالغی به حساب مردم در حساب خودشان به صورت نقدی و اعتباری که معادله همان ارزش کالابرگ‌ها است، واریز شود، برآوردی که امشب شده بود، همین میزانی است که اعلام کرده‌ام.
این رقم ۴۰۰ هزار تومان و ۳۰۰ هزار تومان با منابع بودجه کشور باید کاملاً بررسی و به محض اینکه نهایی شود، خودمان میزان قطعی را در روزهای آینده اعلام خواهیم کرد، البته کارهای کارشناسی شده، اما اینکه قطعی شود و به آن عمل کنیم، بستگی به روزهای آینده دارد که منابع آن دیده شود و نیاز به بعضی نکات دیگر است که باید آن را نیز ملاحظه کنیم".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала