بلینکن، روسیه را به تحریف تاریخ متهم کرد

© AP Photo / Carlos Barriaآنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.05.2022
اشتراک
چرا وزیر خارجه آمریکا، در مورد میلیون ها قربانی مردم شوروی که آنها در مبارزه با فاشیسم متحمل شدند سکوت می‌کند؟
به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در بیانیه ای کتبی به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم، اظهار داشت که ظاهراً رهبری روسیه "در تلاش برای تحریف تاریخ در تلاش برای توجیه" عملیات نظامی در اوکراین است. این در حالی است که او به سهم تعیین کننده اتحاد جماهیر شوروی در پیروزی و قربانیان چند میلیونی مردم شوروی اشاره نکرد.
بلینکن که بیانیه‌اش توسط سرویس دیپلماتیک آمریکا منتشر شد، نوشت: " در حالی که جنگ دوباره در اروپا شعله ور می شود، ما باید عزم خود را برای مقابله با کسانی که برای پیشبرد جاه طلبی های خود تلاش می کنند حافظه تاریخی را دستکاری کنند، تقویت کنیم. پیروزی متفقین بر نازی‌ها باید به عنوان پیروزی قهرمانی و از خودگذشتگی جمعی قدردانی شود.
در عیرن حال، وزیر امور خارجه ایالات متحده در مورد میلیون ها قربانی مردم شوروی که آنها در مبارزه با فاشیسم متحمل شدند سکوت کرد، به واقعیت آزادی اروپا توسط ارتش سرخ اشاره نکرد و به نقش تعیین کننده اتحاد جماهیر شوروی در شکست آلمان نازی اشاره نکرد.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.04.2022
پوتین: غرب می‌خواست روسیه را به گوشه‌ای بکشاند، اما به هدفش نرسید
علاوه بر این، رئیس دیپلماسی آمریکا ترجیح داد اشاره ای به این موضوع نداشته باشد که ایالات متحده و بریتانیا سال ها جرات باز کردن جبهه دوم را نداشتند و این کار را فقط در ژوئن 1944 انجام دادند - کمتر از یک سال قبل از سقوط رایش سوم.
بلینکن، در ادامه بیانیه خود، بدون هیچ گونه ثبوتی گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه "در تلاش برای تحریف تاریخ برای توجیه جنگ بی دلیل و بی رحمانه علیه اوکراین است."
بلینکن در بیانیه خود همچنین خواستار "گفتن حقیقت در مورد گذشته و حمایت از همه کسانی است که در حال حاضر از آزادی دفاع می کنند." "جامعه ترانس آتلانتیکی که ما با متحدان و شرکای خود ساخته ایم، کلید پیشرفت ما به سوی آینده ای امن تر، عادلانه تر و مرفه تر بوده و خواهد بود."
گفتنی است، در 21 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، فرمان‌هایی را امضا کرد که در آن جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک را که در سال 2014 استقلال خود را از کی‌یف اعلام کرده بودند، به رسمیت شناخت و در 24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.05.2022
ترامپ: دولت فعلی آمریکا نمی داند چگونه با پوتین تعامل کند
پوتین خطاب به شهروندان خود گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری" است، زیرا جمهوری‌های دونباس درخواست کمک کرده‌اند. به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود.
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع پیشرفت نکرد.
روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала