حکم تخلیه مستاجران در سال جاری هم صادر نمی‌شود

© Photo / IRNAآپارتمان در ایران
آپارتمان در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.05.2022
Telegram
رییس اتحادیه مشاوران املاک ایران گفت: مصوبه تمدید خودکار قراردادهای اجاره و تعیین سقف برای اجاره‌بها به قوت خود باقی است و حکم تخلیه برای مستاجران صادر نمی‌شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، مصطفی قلی خسروی گفت: اگرچه هنوز تصمیم جدیدی درباره تمدید این مصوبه و تعیین سقف اجاره‌بها گرفته نشده، اما مصوبه سال گذشته به قوت خود باقی است و اجرا می‌شود.

به گفته رییس اتحادیه مشاوران املاک موجران حق ندارند مستاجران را جواب کنند و لازم است قرارداد‌های اجاره با لحاظ سقف اجاره‌بها در سال ۱۴۰۱ نیز تمدید شود.
خسروی این نکته را هم تذکر داد که الیته در دو سال اخیر برخی موجران با فروش سوری ملک خود اقدام به جواب کردن مستاجران کردند، اما این وجود اجرای این مصوبه با رفع نواقص آن، می‌تواند در بازار اجاره مسکن راهگشا باشد.
در ۲ سال گذشته مصوبه تمدید خودکار قرارداد‌های اجاره و تعیین حدنصاب افزایش سالیانه برای اجاره‌بها اجرایی شد؛ بر این اساس قرارداد‌های اجاره تمدید و صاحب‌خانه‌ها در تهران نمی‌توانستند بیش از ۲۵ درصد، مبلغ اجاره سالیانه را افزایش دهند. این میزان برای سایر کلان‌شهر‌ها ۲۰ درصد و دیگر شهر‌های کشور ۱۵ درصد تعیین شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала