وزیر دفاع روسیه: بقایای گروه نظامی اوکراین در کارخانه "آزوفستال" به طور کامل محاصره شده است

© Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه
سرگئی شویگو،  وزیر دفاع روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.05.2022
Telegram
سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در یک کنفرانس تلفنی گفت که بقایای گروه نظامی اوکراین به طور کامل و مطمئن در کارخانه ذوب فلز آزوفستال مسدود شده است.
به گزارش اسپوتنیک، ارتشبد سرگئی شویگو گفت: "بر اساس دستورات فرماندهی کل قوا، بقایای شبه نظامیان مستقر در منطقه صنعتی کارخانه آزوستال به طور مطمئن در سراسر انمتداد این منطقه محاصره شده است. پیشنهادهای مکرر به ملی گرایان مبنی بر آزاد کردن غیرنظامیان و کنار گذاشتن سلاح های خود با تضمین نجات جان ها و رفتار آبرومندانه مطابق با موازین حقوق بین الملل از سوی آنها نادیده گرفته شده است. ما به این تلاش ها ادامه می دهیم."
وزیر دفاع روسیه تاکید کرد که ارتش روسیه در چارچوب عملیات ویژه نظامی جاری، همراه با واحدهای جمهوری‌های مردمی لوهانسک و دونتسک، در حال گسترش کنترل خود بر اراضی این جمهوری ها است.
در عین حال، شویگو خاطرنشان کرد که سربازان "در حال انجام اقدامات جامعی برای محافظت از مردم غیرنظامی هستند."
وی توضیح داد: "هر روز کریدورهای بشردوستانه برای تخلیه امن غیرنظامیان از مناطق جنگی باز می شود و رژیم های سکوت اعلام می شود."
علاوه بر این، کمک های بشردوستانه به طور فعال ارائه می شود، در مجموع بیش از 17000 تن محموله به 279 نقطه مسکونی تحویل داده شد.
انهدام مواضع آتشبار آزوف و نیروهای اوکراینی در آزوفستال - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.05.2022
انهدام مواضع آتشبار آزوف و نیروهای اوکراینی در آزوفستال
وزیر دفاع روسیه تاکید کرد، "ایالات متحده و متحدانش در ناتو به رساندن سلاح به اوکراین ادامه می دهند."
شویگو گفت: "هر گونه وسیله ائتلاف آتلانتیک شمالی که با سلاح یا مواد برای نیازهای نیروهای مسلح اوکراین به خاک کشور (اوکراین) وارد شود، تاز سوی ما به عنوان یک هدف قانونی برای انهدام در نظر گرفته می شود".
به گفته وی، نظامیان روسیه در جریان عملیات ویژه "دلاوری و شجاعت نشان داده ، وظیفه نظامی خود را با افتخار انجام می دهند، امنیت مردم دونباس را تضمین می کنند" و به انجام تمام وظایف تعیین شده توسط فرمانده معظم کل قوا ادامه می دهند.
نیروهای روسبه و جمهوری مردمی دونتسک 7 مارس ماریوپل را محاصره کردند؛ 21 آوریل، شویگو اعلام کرد که شهر به طور کامل آزاد شده است، اما بیش از دو هزار شبه نظامی از گردان ملی گرای آزوف در کارخانه آزوفستال باقی مانده اند (پرونده جنایی در روسیه علیه جنگجویان آزوف در روسیه تشکیل شده است). ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ان زمان دستور داد حمله به این منطقه صنعتی متوقف شود، اما آزوفستال محاصره شود "تا حتی مگسی از آنجا عبور نکند".
علاوه بر بقایای آزوف، غیرنظامیان نیز در این کارخانه پنهان شده اند. کریدورهای بشردوستانه برای آنها سازماندهی شده است که از طریق آنها بیش از صد نفر تنها در دو روز از آن خارج شدند. روز قبل، طرف اوکراینی با گشودن آتش، رژیم سکوت را شکست، یگان های ارتش روسیه و جمهوری مردمی دونتسک مجبور شدند مواضع آتشباری دشمن را سرکوب کنند.
روسیه در 24 فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. پوتین هدف آن را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کیف قرار گرفته اند." به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "نازس زدایی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала