جاگاریان: هیچ مانعی برای همکاری تسلیحاتی ایران و روسیه وجود ندارد

© Photo / Embassy of Russia in Tehran / دفاع سفیر روسیه از حق ایران برای پیشبرد برنامه فضایی
دفاع سفیر روسیه از حق ایران برای پیشبرد برنامه فضایی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.05.2022
Telegram
سفیر روسیه در ایران اظهار داشت که پس از اجرای توقف تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، هیچ مانع دیگری برای توسعه همکاری مسکو و تهران در زمینه نظامی-فنی وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک، لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران درمصاحبه با روزنامه "ایزوستیا" درباره ادعاهای رسانه‌های انگلیسی مبنی بر عرضه تسلیحات از سوی ایران به روسیه از جمله سکوهای پرتاب موشک ضدهواپیما تصریح کرد: بگذارید اول اینگونه شروع کنم کنم که رسانه‌های انگلیسی و نه تنها رسانه‌های انگلیسی به کارخانه تولید اخبار جعلی معروف هستند. من نمی‌خواهم در این باره اظهارنظر کنم. ما قاطعانه واکنش نشان داده‌ایم. این اولین بار نیست و اولین بار هم نخواهد بود.
جاگاریان افزود: همکاری نظامی-فنی با ایران تاریخچه طولانی دارد. زمانی سامانه‌های دفاع ضدموشکی اس-۳۰۰ عرضه کردیم. پس از اجرای توقف تحریم‌های تسلیحاتی در اکتبر ۲۰۲۰، هیچ مانع دیگری برای توسعه همکاری روسیه و ایران در این زمینه بسیار مهم و حساس وجود ندارد.
واشنگتن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.05.2022
همکاری هسته‌ای ایران و روسیه ادامه خواهد یافت
سفیر روسیه در ایران تأکید کرد: ما در تماس با ایرانی‌ها هستیم و به شدت در راستای تعهدات بین‌المللی خود در زمینه عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای و کنترل صادرات (تسلیحات) پیش می‌رویم.
این دیپلمات روس بیان داشت: بعنوان سفیر روسیه در ایران، تمامی تلاش خود را به کار می‌گیرم تا اطمینان حاصل کنم که این همکاری تا حد امکان در وسعت وسیع و به سرعت به نفع کشورهای ما توسعه یابد. تمایل دارم تأکید کنم که برخلاف ادعاهای برخی کشورها در منطقه مبنی بر اینکه ایران در فعالیت‌های خرابکارانه در منطقه مشارکت دارد، ایران تسلیحات منحصراً با اهداف دفاعی خریداری می کند و من این (ادعاها) را رد می‌کنم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала