حضور هزاران خارجی در نبردهای اوکراین

© AP Photo / Chris Sewardخروج بخشی از تجهیزات نظامی آمریکا از خاورمیانه برای مقابله با روسیه و چین
خروج بخشی از تجهیزات نظامی آمریکا از خاورمیانه برای مقابله با روسیه و چین - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.05.2022
Telegram
شهروندان آمریکایی آموزش‌دیده رزمی همراه با هزاران خارجی دیگر در اوکراین به طرفداری از کی‌یف می‌جنگند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "پولیتیکو"، به گفته نظامیان بازنشسته و کارمندان شرکت های نظامی خصوصی آمریکایی، شهروندان آمریکایی آموزش‌دیده رزمی همراه با هزاران خارجی دیگر در اوکراین به طرفداری از کی‌یف می‌جنگند.
بدین ترتیب، به ویژه در قلمرو اوکراین ، گروه Task Force Yankee به ریاست هریسون جوزفوویتز آمریکایی فعالیت می کند. وی به خبرنگاران گفت که "بیش از 190 داوطلب" در این گروه شرکت می کنند که انتظار می رود تعدادی از آنها در جنگ شرکت کنند. به گفته وی، برای این اهداف از کسانی استفاده می شود که قبلاً آموزش نظامی دیده اند. خاطرنشان می شود که اعضای گروه "ضربت یانکی" همچنین در تحویل دارو و غذا به خطوط عملیات جنگی در شرق و جنوب اوکراین در راستای منافع کی‌یف کمک می کنند.
پیش از این، وزارت دفاع ایالات متحده گزارش ها مبنی بر استفاده از خدمات شرکت های نظامی خصوصی در اوکراین را تکذیب کرد، پس از اینکه مشخص شد ویلی جوزف کانسل، شهروند 22 ساله آمریکایی، که توسط یک شرکت نظامی خصوصی استخدام شده بود، در اوکراین درگذشت.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.04.2022
به عقیده لاوروف عملیات ویژه روسیه در اوکراین به رهایی جهان از نفوذ غرب کمک می کند
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع به جلو نرفت.
روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала