آیا مصرف ویتامین می تواند در کاهش استرس مفید باشد؟

© Fotolia / Dundanim / ژن ابتلا به افسردگی چیست؟
ژن ابتلا به افسردگی چیست؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.05.2022
Telegram
سیستم عصبی مرکزی انسان هورمون‌های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول را زمانی که احساس اضطراب یا استرس می‌کنید ترشح می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «هلت نیوز»، سیستم عصبی مرکزی انسان هورمون‌های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول را زمانی که احساس اضطراب یا استرس می‌کنید ترشح می‌کند. قرار گرفتن در یک وضعیت استرس مزمن می‌تواند باعث مشکلات سلامتی شود. علاوه بر احساس اضطراب، برخی از افراد ممکن است افسرده شوند، برای داشتن یک خواب خوب در شب تلاش کنند یا مشکلات گوارشی را تجربه کنند.
مطالعات اخیر بر روی مواد مغذی مورد نیاز مغز برای عملکرد طبیعی متمرکز شده است. این می‌تواند شامل مواد مغذی مانند آنتی اکسیدان‌ها یا ویتامین‌های گروه B باشد.
نوای طبیعت سبز درمان استرس کرونایی
ایتالیا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.03.2021
چندرسانه ای
نوای طبیعت سبز درمان استرس کرونایی
به عنوان مثال میوه‌ها و سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان‌ها به همراه سایر مواد مغذی هستند که ممکن است برای ارتقای سلامت با هم کار کنند و بسیاری از غذاها انواع ویتامین‌های B را به طور طبیعی فراهم می‌کنند، از جمله این موارد غلات کامل، میوه‌ها، سبزیجات، محصولات لبنی، حبوبات و گوشت است.
برخی از مطالعات همچنین ارتباط بالقوه‌ای بین سطوح پایین ویتامین D و استرس را گزارش می‌دهند. این مطالعات ثابت نکرده‌اند که آیا سطوح استرس در پاسخ به دریافت ویتامین D افزایش یا کاهش می‌یابد.
برخی مکمل‌ها ادعا می‌کنند که به مدیریت استرس کمک می‌کنند. با این حال، شواهد حمایت از این مکمل‌ها محدود است و تحقیقات بسیار بیشتری مورد نیاز است. قبل از مصرف هر گونه مکمل ویتامین و مواد معدنی با پزشک مشورت کنید. استرس می‌تواند انسان را ناتوان کند. مشاوران و سایر ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند درمان‌هایی را برای کمک به مبارزه با استرس ارائه دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала