محصول ترکیبی طلا و بیت‌کوین وارد بازار می شود

© AFP 2023 / NICOLAS TUCATمحصول ترکیبی طلا و بیت‌کوین وارد بازار می شود
محصول ترکیبی طلا و بیت‌کوین وارد بازار می شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.04.2022
Telegram
اولین محصول ترکیبی طلا و بیت‌کوین (ETP) به زودی راه‌اندازی می‌شود.
اولین محصول ترکیبی طلا و بیت‌کوین (ETP) به زودی راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، صندوق جدیدی به طور مداوم شاخص معیار سفارشی متشکل از بیت‌کوین و طلا را ردیابی خواهد کرد که اولین در نوع خود است و می‌توان آن را به صندوقی تشبیه کرد که در آن صندوق قدیمی با جدید روبرو می‌شود.
طلا، ذخیره‌ای معتبر و با ارزش، بیش از ۱۰۰۰ سال است توسط انسان‌ها به‌عنوان گنجینه‌ای ارزشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سوی دیگر، بیت‌کوین، ارز جدید دیجیتال در دهه‌های گذشته مورد استفاده قرار گرفته و از حمایت مردمی برخوردار و باعث شده است بسیاری آن را به عنوان "طلای دیجیتال" در نظر بگیرند بنابراین ترکیب این دو ذخیره ارزشمند دارای پتانسیل بی حد و حصری است و می‌توان از شباهت‌های درک شده آنها ازجمله شهرت این دو منبع ارزشمند به عنوان یک پوشش تورمی، مقدار محدود تا همبستگی کم آنها با سهام در میان سایرین متغیر، یاد کرد.
راه اندازیETP جدید با نام BOLD، عنوانی که از ترکیب بیت‌کوین و طلا گرفته شده است، محصول مشارکت شرکت عرضه‌کننده محصولات قابل ‌معامله در بورس ارزهای دیجیتال ۲۱ شیرز و بایت تری ارائه‌دهنده متخصص در بریتانیا در زمینه استراتژی‌های سرمایه‌گذاری جایگزین، است.
نام ۲۱ شیرز بایت تری بولد ای‌تی‌پی در بورس SIX سوئیس فهرست شده و یک شاخص سفارشی است که نوسانات بیت‌کوین و طلا را ردیابی می‌کند.
در طول راه‌اندازی ETP جدید، طلا وزن بالاتری در حدود ۸۱.۵ درصد و بیت‌کوین ۱۸.۵درصد وزن داشت.
میلیاردها دلیل برای تبدیل شدن بیت کوین به یک ارز ذخیره وجود دارد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.04.2022
میلیاردها دلیل برای تبدیل شدن بیت کوین به یک ارز ذخیره وجود دارد
جزئیات مربوط به ETO جدید نشان می‌دهد که بایت تری ETP به طور مداوم یک شاخص معیار سفارشی متشکل از بیت‌کوین و طلا را دنبال می‌کند که به صورت ماهانه با توجه به نوسانات نسبی این دو دارایی تعادل مجدد ایجاد می‌کند.
بر اساس نتیجه این مشاهدات، نوسانی که بین این دو، وزن بالاتری دارد، همچنان به سمت طرفی که در ۳۶۰ روز گذشته نوسانات کمتری داشته است، حرکت می‌کند. با این حال، واقعیت این است که طلا به احتمال زیاد به تسلط بر سبد سهام ادامه خواهد داد.
کریپتو گزارش کرد: چارلی موریس، مدیر ارشد سرمایه گذاری بایت تری گفت: "نسبت اوراق قرضه به سهام ۶۰:۴۰ درخشش خود را از دست داده است و BOLD جدید ۶۰:۴۰ است".
وی همچنین خاطرنشان کرد که نوسانات طلا اکنون کمتر از نزدک است اما فلز زرد بازدهی بهتری نسبت به سهام فناوری ارائه کرده و سهام فناوری به دلیل اوج اینترنت در حال سقوط است.
موریس افزود: "بنابراین، بیت‌کوین احتمالا در بازارهای صعودی و نزولی بهتر از نزدک عمل خواهد کرد".
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۸۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۸۹ درصد بیشتر شده است.
در حال حاضر ۴۱.۵۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین است که در یک روز ۰.۳۶ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۸۳.۵۳ میلیارد دلار است که ۱۲.۵۷ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۸.۸۳ میلیارد دلار است که ۱۰.۵۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۷۰.۱۴ میلیارد دلار است که ۸۳.۹۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала