۶ کشتی ‌محصول استراتژیک وارد ایران شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ۶ کشتی ‌محصول استراتژیک وارد ایران شد
۶ کشتی ‌محصول استراتژیک وارد ایران شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.04.2022
Telegram
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در فروردین ماه امسال ۱۰ فروند کشتی حامل انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که از این تعداد شش کشتی شامل محصول استراتژیک گندم است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی بنادر و دریانوردی هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی‌ ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، صبح امروز در تشریح میزان واردات، تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی(غیرکانتینری) به بندر شهید رجایی در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال تاکنون، ۱۰ فروند کشتی حامل ۵۹۸ هزار و ۹۰۱ تن انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۶۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به میزان واردات گندم به عنوان یک محصول استراتژیک بیان کرد: از ۱۰ کشتی پهلودهی شده در بندر شهید رجایی، شش کشتی حامل ۳۹۶ هزار و ۳۱۸ تن گندم بوده که ۲ فروند از این شناورها هم اکنون درحال تخلیه گندم‌ های وارداتی خود هستند.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی عمده کالاهای اساسی وارد شده را علاوه بر گندم، روغن، ذرت و کود اعلام کرد و گفت: طی این مدت ۹۸ هزار و ۶۸۳ تن کود، ۷۱ هزار و ۵۰۰ تن ذرت و نیز ۳۲ هزار و ۴۰۰ تن روغن وارد بندر شهید رجایی شده‌اند.
به گفته محمدی کرجی‌ ران، در حال حاضر نیز ۳ فروند کشتی در مجموع حامل ۱۶۲ هزارو ۲۱۱ تن گندم و برنج در لنگرگاه بندرعباس درحال طی نمودن فرآیند اسنادی خود هستند.
وی ادامه داد: کالاهای اساسی در تعریف عمومی مشمول کالای ضروری است، به تعبیری برخی کالاها مانند سوخت(بنزین و گاز)، گندم، برنج، روغن نباتی، گوشت قرمز، جو و ذرت به دلیل قرار گرفتن در سبد مصرفی و تأثیر آن بر روی بازار عرضه و تقاضا با نام کالای اساسی معرفی می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала