روند کاهش مرگ‌های کرونایی در ایران

© Photo / IRNAکرونا در ایران
کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.04.2022
Telegram
روند بررسی بیماری کرونا در کشور، نشان می دهد که موارد ابتلا و فوتی ها از نیمه دوم سال گذشته تا آخر فروردین ۱۴۰۱، شیب نزولی داشته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر"، اطلاعات مستخرج از سامانه نماگر کووید ۱۹، نشان می‌دهد جمعیت بیماران جدید کشور که در اسفند ۱۴۰۰، ۲۱۵ هزار نفر بود در فروردین ۱۴۰۱ به ۷۱ هزار نفر کاهش یافته و بدین ترتیب کل جمعیت بیمار کشور تا آخر فروردین به ۷ میلیون و ۲۱۲ هزار نفر رسیده است.
روند کاهشی میزان متوسط رشد روزانه بیماری کشور در سه ماه گذشته ادامه داشته به طوری که در بهمن ۰.۳۵ درصد، اسفند برابر با ۰.۱۱ درصد و فروردین ۱۴۰۱ برابر با ۰.۰۴ درصد بوده است.
کرونا ویروس در جهان - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.04.2022
مجوز نخستین تست تنفسی کرونا در آمریکا
نتایج بررسی نشان می‌دهد که آمار جمعیت فوتی ایران در اسفند برابر با ۴۸۱۲ نفر بوده که در فروردین ۱۴۰۱ به ۵۴۸ نفر یعنی کمترین میزان ممکن در سال گذشته رسیده است. بر این اساس تا پایان فروردین ۱۴۰۱ کل جمعیت فوتی کشور به ۱۴۰ هزار و ۸۹۶ نفر رسیده است.
نرخ متوسط رشد روزانه فوتی کشور در اسفند ۰.۱۳ درصد که در فروردین ۱۴۰۱ به ۰.۰۲ درصد کاهش یافته است. ایران در مرداد ۱۴۰۰ با ۱۳ هزار و ۹۷۵ فوتی و در شهریور ۱۴۰۰ با ۱۶ هزار و ۱۵۳ فوتی بالاترین میزان فوتی را داشته است.
روند کاهشی از مهر آغاز شده و در فروردین ۱۴۰۱ به کمترین میزان یعنی ۵۴۸ نفر رسیده است. میزان کل بیماران در ایران با افزایش ۷۱ هزار نفر در فروردین ۱۴۰۱ به بیش از ۷ میلیون و ۲۱۲ هزار نفر رسیده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала