سقوط رشد اقتصادی اروپا به خاطر روسیه

© AP Photo / Tony Dejakسقوط رشد اقتصادی اروپا به خاطر روسیه
سقوط رشد اقتصادی اروپا به خاطر روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.04.2022
اشتراک
بانک سرمایه گذاری مورگان استنلی روز دوشنبه اعلام کرد که پیش‌ بینی رشد اقتصادی منطقه یورو در سال جاری و سال آینده را کاهش داده است و پیش‌ بینی می‌کند که رشد اقتصادی در نیمه دوم سال جاری نزولی شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بانک آمریکایی مورگان استنلی اظهار کرد: در حالیکه اقتصاد منطقه یورو انعطاف‌ پذیر بوده است اما با ضعف مواجه می‌ شود زیرا احتمالا انتقال انرژی از روسیه به میزان قابل‌ توجهی کاهش می‌ یابد.
همچنین رشد اقتصادی منطقه یورو دستخوش سیاست‌ های چین، اقدامات سخت‌ گیرانه برای مهار کووید-۱۹ که بر رشد آن کشور تاثیر می‌گذارد، خواهد بود.
در یادداشتی که روز دوشنبه منتشر شد، بانک سرمایه گذاری بیان کرد که اکنون پیش‌ بینی تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سال ۲۰۲۲ را از ۳ درصد قبلی به ۲.۷ درصد و پیش‌ بینی‌ های رشد سال ۲۰۲۳ خود را به ۱.۳ درصد نسبت به پیش‌ بینی گذشته خود کاهش داده است.
در این یادداشت آمده است: علیرغم انعطاف‌ پذیری فعالیت‌ های اقتصادی که تاکنون در برابر بادهای مخالف ژئوپلیتیک نشان داده شده است، ما فکر می‌کنیم اثرات مادی بیشتری در نیمه دوم سال از طریق کانال‌ های مختلف انتقال نشان داده خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала