خطیب زاده: گفتگوهای ایران و عربستان مثبت بود

© Photo / IRNAسعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.04.2022
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفتگوهای تهران و ریاض را مثبت و روبه جلو خواند.
به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده روز دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی بعد از قرائت این بیانیه ، اظهار امیدواری کرد که راهپیمایی روز قدس با حضور آزادی خواهان جهان به صورت باشکوه در نقاط مختلف جهان برگزار شود .
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی تاکید کرد : علی‌رغم دسیسه های رژیم صهیونیستی، افکار عمومی جهان اسلام ، همچنان موضوع فلسطین را موضوع اول خود می‌داند.
وی در این نشست همچنین فرا رسیدن روز ملی خلیج فارس را هم گرامی داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در بخشی از این نشت گفت: دور پنجم گفت وگوهای ایران و عربستان در روز پنچ شنبه هفته قبل برگزار شد.
وی ادامه داد: این گفت‌وگو ها رو به جلو و مثبت بود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک قرار است وزیران امور خارجه دو کشور ایران و عربستان با یکدیگر دیدار کنند با توجه به اخبار منتشر شده از دور پنجم گفت‌وگو گفت : هنوز در آن مقطع قرار نداریم.
خطیب زاده در پاسخ به ایسنا با بیان این که در جریان مذاکرات دور پنجم گفت وگوهای ایران و عربستان در مورد مسائل دو جانبه و منطقه‌ای صحبت شد؟ گفت: ان‌شاءالله امسال شاهد اعزام حجاج ایرانی به عربستان برای شرکت در مراسم حج خواهیم بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مورد برخی از اخبار منتشر شده در مورد تغییر سفرا گفت : ۴۰ نفر از سفرا در لیست تغییر هستند و جانشین آنها مشخص شده اند و پروسه اداری آن در حال انجام است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала