وال استریت ژورنال: شاهزادگان سعودی به دلیل مشکلات مالی قایق‌ های تفریحی و دارایی خود را می‌ فروشند

© AFP 2023 / FAYEZ NURELDINEوال استریت ژورنال: شاهزادگان سعودی به دلیل مشکلات مالی قایق‌ های تفریحی و دارایی خود را می‌ فروشند
وال استریت ژورنال: شاهزادگان سعودی به دلیل مشکلات مالی قایق‌ های تفریحی و دارایی خود را می‌ فروشند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.04.2022
اشتراک
نشریه وال استریت ژورنال نوشت: شاهزادگان سعودی به دلیل مشکلات مالی اموال و قایق های تفریحی خارج از کشورشان را می فروشند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از وال استریت ژورنال، برخی از شاهزادگان سلسله حاکم در عربستان سعودی به دلیل مشکلات مالی در حال فروش املاک و قایق های تفریحی خود در آمریکا و اروپا هستند.
به گفته منابع این روزنامه، شاهزادگان در حال خلاص شدن از شر دارایی های خود در خارج از عربستان هستند زیرا محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، بسیاری از منابع مالی را که برای حمایت از عادات خرج کردن غیرعادی خود استفاده می کردند، قطع کرد.
این نشریه می نویسد که در سال های اخیر آنها املاک، قایق های تفریحی و آثار هنری به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون دلار فروخته اند.
منابع می گویند که شاهزادگان برای پرداخت مالیات و نگهداری اموال و همچنین پرداخت هزینه پارکینگ هواپیماها و کشتی ها به پول نیاز دارند.
همچنین گزارش شده است که در برخی موارد، اعضای سلسله سلطنتی به دلیل تمایل به داشتن "دارایی های کمتر متظاهر" انگیزه دارند تا توجه بیش از حد ولیعهد را جلب نکنند.
به گفته منابع، شاهزاده بندر بن سلطان، که پیش از این ریاست اطلاعات سعودی را بر عهده داشت، در سال ۲۰۲۱ دارایی خود در بریتانیا را به قیمت ۱۵۵ میلیون دلار فروخت. یکی از منابع گفت: "این افراد کار نمی کنند، کارکنان بزرگی دارند و از (ولیعهد محمد) می ترسند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала