مجلس و دولت باید در کنار هم مشکلات را حل کنند

© Photo / IRNAمجلس و دولت باید در کنار هم مشکلات را حل کنند
مجلس و دولت باید در کنار هم مشکلات را حل کنند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.04.2022
اشتراک
رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران گفت: منهای اینکه گفتن چنین صحبتی را وجدان ما اجازه نمی‌ دهد در صورت بیان آن نیز مردم این سخنان را قبول نخواهند کرد، لذا مجلس و دولت در کنار هم باید مشکلات را حل کنند چون مردم برای حل مشکلاتشان فرقی بین مجلس و دولت قائل نیستند.
اسپوتنیک - دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خود با معاونت‌‌های پارلمانی دولت امروز (یکشنبه، ۴ اردیبهشت ماه) با تأکید بر اینکه هیچ‌ زمانی ضرورت هماهنگی میان مجلس و دولت به اندازه امروز نبوده است، بیان کرد: امروز جبهه انقلاب در شرایطی قرار دارد که محکوم به موفقیت است. موفقیتی که انقلاب، کشور و مردم به آن نیاز دارند البته بارها بر این موضوع تأکید کرده‌ام که هماهنگی میان مجلس و دولت به تنهایی کفایت نمی‌ کند یعنی لازم است اما کافی نیست.
رئیس مجلس ایران با بیان اینکه هماهنگی بسیار قابل اهمیت است اما آن هماهنگی ارزشمند است که منجر به هم افزایی شود افزود: هر هم افزایی دارای یک ذینفع است و در اینجا بدون شک مردم باید از تصمیمات مجلس و دولت ذی‌ نفع باشند.
وی اظهار کرد: ذی نفع بودن مردم بسیار مهم است بنابراین هر کار مهم و یک فرصت بزرگ می‌ تواند یک تهدید بزرگ هم باشد. هر کجا بایستید مخالفان سفت و سختی وجود دارد که منافع آنها در تضاد با این راهبرد است. براین اساس آنها به صورت مرتب تلاش خواهند کرد تا این موضوع مهم یعنی منتفی شدن مردم اتفاق نیفتد.
پرچم ایران و روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.04.2022
تکذیب خبر ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه
قالیباف همچنین تاکید داشت: یکی از مسائل مهم و مورد توجه سیاست‌ های کلان قانونگذاری است که بحث تنقیه قوانین در این میان از موضوعات بسیار مهم و اثرگذاری است که در حال بررسی آن هستیم، البته طی سال‌ ها بحث تنقیه قوانین در مجلس انجام می‌ شده، اما اکنون به این موضوع پی برده ایم که از این مسیر به نتیجه نمی‌ رسیم، زیرا اقداماتی که افراد انجام می ‌دهند ممکن است دچار خطاهایی باشد، بنابراین حدود ۴ ماه است که از طریق هوش مصنوعی در حال تنقیه ۱۲هزار قانون هستیم تا قوانین در یک طبقه بندی به روز شده به جامعه ارائه شود.
قالیباف با اشاره به برنامه ریزی مجلس برای توجه جدی به حوزه نظارت و تعیین جلسات روزهای سه شنبه صحن علنی به دستور کارهای نظارتی، تأکید کرد: اگر در جایی نیاز به نظارت باشد این وظیفه مجلس است که در نظارت بر اجرا و پیگیری قانون وظایف خود را انجام دهد البته این کار هم منصفانه، اخلاق‌ مدارانه و در جای خود انجام خواهد شد.
رئیس نهاد قانونگذاری جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه مردم در شرایط سختی به سر می‌برند و اکثر آنها کاری به مجلس و یا دولت به تنهایی ندارند، گفت: در شرایط فعلی در صورت هر موفقیتی، آن را به پای مجلس و دولت می‌ نویسند و در صورت شکست نیز باز این گونه خواهد بود. به تمام معنا به جهت کارکردی، رویکردی و باورها در یک قایق نشسته‌ایم و باید همه به یک سمت پارو بزنیم و صورت هدفگذاری درست، انرژی به بیراهه نخواهد رفت.
وی ادامه داد: وضع گرانی‌ ها در کشور غیرقابل دفاع شده است. آیا می‌ توانیم به مردم بگویم که این موضوع مربوط به دولت بوده و به مجلس ربط ندارد. منهای اینکه گفتن چنین صحبتی را وجدان ما اجازه نمی‌دهد در صورت بیان آن نیز مردم این سخنان را قبول نخواهند کرد.
رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: مجلس و دولت در کنار هم باید مسائل را پیش ببرند و با این نگاه باید مشکلات مردم را حل کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала