نماینده مجلس ایران: اینترنت باید از انحصار خارج شود و قیمت آن کاهش یابد

© Fotolia / Georgejmclittle / اینترنت موبایل در ایران سریع تر است یا وای فای؟
اینترنت موبایل در ایران سریع تر است یا وای فای؟  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.04.2022
Telegram
نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی ایران با تاکید بر لزوم در دسترس بودن اینترنت با حداقل قیمت، گفت: متاسفانه مانند صنعت خودروسازی که به نوعی انحصار ایجاد شده است در زمینه اینترنت نیز در حال حرکت به سمت انحصار هستیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ابوالفضل ابوترابی درباره افزایش بهای اینترنت با بیان اینکه "امروز اینترنت و فضای مجازی بخشی از زندگی مردم را تشکیل می‌دهد"، اظهار کرد: در دنیای امروز به نوعی اینترنت با معیشت مردم همتراز شده است بنابراین باید هم کیفیت اینترنت را بالا ببریم و هم قیمت آن را تا حدی که می‌توانیم کاهش دهیم.
وی با تاکید بر لزوم در دسترس بودن اینترنت با حداقل قیمت خاطر نشان کرد: باید سرمایه‌گذاران بزرگی مانند بنیاد مستضعفان که نگاهی ملی دارند، به حوزه سرمایه‌گذاری در زمینه زیرساخت فضای مجازی وارد شوند. متاسفانه مانند صنعت خودروسازی که به نوعی انحصار ایجاد شده است در زمینه اینترنت نیز در حال حرکت به سمت انحصار هستیم؛ اگر انحصار ایجاد شد، کیفیت ارایه خدمات اینترنت کاهش و قیمت افزایش خواهد یافت.
این نماینده مجلس ایران در پایان با تاکید بر اینکه موضوع افزایش بهای اینترنت هیچ ربطی به طرح صیانت ندارد، گفت: از اینکه افزایش بهای اعمال شده بر اساس ضوابط قانونی بوده یا نه اطلاعی ندارم اما قطعاً کمیسیون مربوطه در مجلس در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала