آمریکا از تحریم های فعلی برای آزمایش مکانیسم مهار چین در آینده استفاده می کند

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر آمریکا از تحریم های فعلی برای آزمایش مکانیسم مهار چین در آینده استفاده می کند
آمریکا از تحریم های فعلی  برای آزمایش مکانیسم مهار چین در آینده استفاده می کند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.04.2022
Telegram
یک منبع دیپلماتیک روسیه اعلام کرد ظاهراً آمریکا با ایجاد یک جبهه تحریمی متحد علیه روسیه با اتحادیه اروپا، مکانیسم آینده برای مهار چین را آزمایش می کنند.
به گزارش اسپوتنیک، این منبع گفت:"ایالات متحده تنها یک هدف دارد: تضعیف ثبات مالی و پایه های توسعه فناوری کشورمان و نابودی اقتصاد ما. اما همه این مکانیسم هایی که اکنون در رابطه با مقابله با ما ساخته می شود، همان اقداماتی است که نتوانسته بودند پس از سال 2014 بر سر آنها توافق کنند، این به منزله ایجاد یک جبهه واحد تحریمی با اتحادیه اروپا است".
وی تاکید کرد که اقدامات هماهنگ تحریمی که اکنون انجام می شود "تلاشی برای ایجاد یک جبهه واحد در چارچوب رویارویی آینده با چین است."
این منبع یادآور در دوره دولت دونالد ترامپ، هماهنگی اقتصادی و سیاسی ترانس آتلانتیکی (بین دو سوی اقیانوس اطلس) مختل شده بود. اما اگر به وضعیت در اواسط سال گذشته نگاه کنید، می بینید در حال حاضردر دوره حکومت دولت جو بایدن، جنگ تجاری سرد بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا دارد فروکش می کند: طرفین، از جمله موارد دیگر، در مورد تعلیق تعدادی از عوارض گمرکی توافق کردند. همچنین اختلاف بین ایرباس و بوئینگ حل و فصل شده و شورای تجارت و فناوری ترانس آتلانتیک (TTK) راه اندازی گردیده است.
Стенд Роснефть на площадке Восточного экономического форума во Владивостоке - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.04.2022
گزارش و تحلیل
موانع اصلی اعمال تحریم نفت روسیه چیست؟
منبع روس در پایان گفت: "وضعیت کنونی حاکی از ایجاد این جبهه است و می توان گفت اکنون ما هدفی هستیم که این مکانیسم رویارویی جهانی روی آن آزمایش می شود."
24 فوریه، روسیه عملیات نظامی خود را برای غیرمیلیتاریزه کردن و نازی زدایی اوکراین آغاز کرد. در پاسخ، کشورهای غربی تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعلام کردند که عمدتاً در بخش بانکی و عرضه محصولات با فناوری پیشرفته بود. برخی از برندها اعلام کرده اند که فعالیت خود را در روسیه متوقف می کنند.
کرملین این اقدامات را یک جنگ اقتصادی بی سابقه نامید. مقامات روسیه بر آمادگی خود برای روبرو شدن چنین تحولی تاکید کرده و اطمینان دادند که به اجرای تعهدات اجتماعی خود ادامه خواهند داد. بانک مرکزی روسیه در حال انجام اقداماتی برای تثبیت وضعیت در بازار ارز است. نخست وزیر میخائیل میشوستین قبلاً گفت، دولت طرحی را برای مقابله با اقدامات محدودکننده آماده کرده است که شامل حدود صد ابتکار است. مقدار بودجه آن حدود یک تریلیون روبل خواهد بود. روسیه نیز به نوبه خود چندین اقدام تلافی جویانه اقتصادی علیه غرب انجام داده است.
تحریم‌ها برای خود آمریکا و اروپا، به مشکلات اقتصادی تبدیل شده و باعث افزایش جدی قیمت سوخت و مواد غذایی شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала