نامه وزیر خارجه ایران به دبیر کل سازمان ملل درباره نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین

© Photo / IRNAحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.04.2022
Telegram
وزیر خارجه ایران نامه های جداگانه خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی و وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در خصوص نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین فرستاد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با ارسال نامه‌های جداگانه ای خطاب به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی، رویکرد دوگانه و سکوت برخی دولت ها و مجامع بین المللی در قبال فلسطین را عامل تشجیع رژیم اسرائیل برای تشدید نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین دانست.
وزیر امور خارجه ایران در این مکاتبات، نگرانی عمیق خود نسبت به وقایع اخیر در فلسطین شامل اقدامات جنایتکارانه اسرائیل در اهانت به قبله ی اول مسلمین و تهاجم وحشیانه به مردم نمازگزار و روزه دار فلسطین که منجر به زخمی‌شدن و دستگیری صدها تن از آنان شد را ابراز کرد.
امیرعبداللهیان در این نامه هر گونه تعرض و هتک حرمت نسبت به اماکن مقدس مورد احترام مسلمانان و جریحه دار کردن احساسات امت اسلامی و کشورهای مسلمان را مطرود و غیر قابل تحمل دانست.
وزیر امور خارجه ایران همچنین اقدامات اخیر اسرائیل، به عنوان یکی از شواهد آشکار تداوم سیاسی ثابت و شرورانه کیان صهیونیستی برای تغییر هویت قدس را به شدیدترین لحن ممکن محکوم و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با الهام از آموزه‌های ناب دین مقدس اسلام و سایر ادیان الهی و مطابق با حقوق بین الملل، حمایت مستمر از مبارزات رهایی بخش و مقاومت مردم فلسطین با هدف تحقق کامل حقوق انسانی آن‌ها را در زمره اصول اساسی سیاست خارجی خود قرار داده است.
پرچم اسرائیل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2022
منبع غربی: ایران اسرائیل را تهدید کرده است
امیرعبداللهیان ضمن حمایت از بیانیه مورخ 15 آوریل 2022 دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات اخیر در سرزمین فلسطین، رویکرد دوگانه و سکوت برخی دولت ها و مجامع بین المللی را عامل تشجیع رژیم آپارتاید اسرائیل برای تشدید اقدامات ضد انسانی و ناقض حقوق بشر و حقوق انسان دوستانه علیه فلسطین دانست.
رئیس دستگاه سیاست خارجی بر ضرورت اقدام فوری و قاطع جامعه بین المللی و سازمان ملل متحد به ویژه شورای امنیت آن در انجام وظایف خود در زمینه حمایت از مقاومت مردم فلسطین تاکید و درخواست کرد تحولات دو هفته اخیر فلسطین اشغالی در دستور کار فوری سازمان ملل متحد قرار گیرد.
وزیر امور خارجه ایران در پایان تاکید کرد، استقرار صلح پایدار و عادلانه در منطقه تنها با رفع کامل اشغال فلسطین، بازگشت کلیه آوارگان به سرزمین خویش، تعیین نظام آینده فلسطین بر اساس یک همه پرسی با حضور کلیه ساکنین اصلی آن و در نهایت تشکیل دولت مستقل و یکپارچه فلسطین به پایتختی قدس شریف بر مبنای طرح سیاسی ثبت شده جمهوری اسلامی ایران نزد دبیرخانه سازمان ملل متحد، میسر است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала