طعنه و توهین باشگاه اسپورتینگ علیه ستاره لژیوینر ایرانی +عکس، ویدئو

© AP Photo / Ebrahim Norooziمهدی طارمی فوتبالیست ایرانی
مهدی طارمی فوتبالیست ایرانی - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.04.2022
Telegram
باشگاه اسپورتینگ لیسبون پرتغال با انتشار یک مطلب عجیب به مهدی طارمی به دلیل اتفاقات هفته گذشته حمله کرد.
به گزارش اسپوتنیک، باشگاه اسپورتینگ لیسبون با انتشار مطلبی توهین‌آمیز از یکی از هوادارانش در سایت رسمی خود، از مهدی طارمی، مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو پرتغال انتقاد و با از عبارت‌های توهین‌آمیز و حتی نژاد‌پرستانه در بیانیه خود استفاده کرد.
در این مطلب که با هدف تخریب طارمی به خاطر گرفتن پنالتی‌ها در لیگ پرتغال صادر شده، از مهاجم ایرانی پورتو با عناوینی تحت عنوان "مار افسونگر"، "جاعل و متقلب" و "کلاهبردار" یاد شد که از یک "سیرک" می‌آید! در بخشی از این مطلب آمده است که پورتو از طارمی به عنوان بهترین هنرمند استقبال کرد، یک مار افسونگر و خوش خط و خال؛ این مهاجم همیشه آماده اجرای حقه‌های سیرک است! علاوه بر این در این مطلب عنوان شد این بازیکن ایرانی همیشه با "لباس غواصی" وارد زمین می‌شود و این لباس "آبی و سفید" (لباس پورتو) است.
این بیانیه واکنش‌های شدیدی را بین هواداران و رسانه‌های نزدیک به باشگاه پورتو در پی داشته است و بعضی از کاربران فضای مجازی در پرتغال آن را "نفرت انگیز" و "نژادپرستانه" عنوان کردند . سایت portal dos dragoes که متعلق به هواداران پورتو می‌باشد در واکنش به این مطلب توهین‌آمیز و حمایت از طارمی مطلبی با عنوان "تو شاهزاده پارسی ما هستی" منتشر کرد.
کاربران ایرانی عنوان می‌کنند این بیانیه ایران و فوتبال کشورمان را هم هدف گرفته است. بعضی از این کاربران این موضوع را به ناراحتی اسپورتینگ از طارمی به دلیل عدم قبول پیشنهاد این باشگاه همزمان با ارائه پیشنهاد پورتو مرتبط دانسته‌اند و توانایی این بازیکن در گرفتن پنالتی که کمک زیادی به پورتو برای رسیدن به قهرمانی می‌کند، عنوان می‌کنند.
کاربرانی نیز عنوان می‌کنند اگر این بازیکن بد است چرا خود اسپورتینگ در بدر دنبالش بود؟! این کاربران معتقدند پورتو باید شکایت کند و حتی سفیر ایران هم شکایت کند. گروهی از کاربران بر این باورند که این مطلب توهین‌آمیز بود اما ربطی به نژاد ستیزی نداشت. کاربرانی هم با کنایه و شیطنت عنوان می‌کنند "شیرمادرنان پدرحلالت مهدی مردایرانی".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала