کار و کاسبی سکه برنده مسابقات استعدادیابی در ایران +عکس

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مسابقه برنده باش
مسابقه برنده باش - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.04.2022
Telegram
شرکت‌کنندگان منتخب و برتر مسابقات کشف استعداد، کسب و کارشان رونق گرفته است.
به گزارش اسپوتنیک، در یک گزارش که مصاحبه‌ای با شرکت‌کنندگان و برگزیدگان مسابقات استعدادیابی صورت گرفت از آنها برای شرکت در یک برنامه و اینکه چه مبلغ پول می‌گیرند و درآمد دارند سوالاتی مطرح شد که به آن، پاسخ‌های متفاوتی داده شد.
این شرکت‌کنندگان زمانی که در مسابقات استعدادیابی تلویزیون شرکت می‌کردند جملاتی همچون "ما آرزو داریم مردم را بخندانیم"، "آرزو داریم روی صحنه‌های بزرگ اجرا کنیم" و... را عنوان می‌کردند اما این چهره‌هایی که ابتدا آدم‌هایی معمولی بودند و با حضور در مسابقات استعدادیابی پربیننده، طرفداران زیادی به دست آوردند و صفحه‌های اینستاگرامی‌شان از چند صد فالوئر به صد‌ها هزار مخاطب رسیده حالا باید دید برای شرکت در یک برنامه و مراسم چقدر پول می‌گیرند؟ همان روزی که رامبد جوان از شدت خنده، خودکار را پرتاب کرد و فریاد زد "اجازه بده نفس بکشیم"، می‌شد حدس زد به زودی یکی از برترین استندآپ‌کمدین‌های تلویزیون شناخته شود. نایب قهرمان فصل دوم "خنداننده شو"، در ادامه در بخش فان برنامه "فوتبال ۱۲۰" شبکه ورزش هم با شوخی‌ها و کنایه‌هایش درخشید و در آخرین فصل از "خنداننده شو" به عنوان مربی حضور داشت. مدیر برنامه ابوطالب حسینی از اولین شرط دعوت وی در مراسم‌‌ها می‌گوید: "لازم است که سالن مراسم به شکل آمفی تئاتری باشد، وگرنه این کمدین در سالن‌هایی مانند تالار‌ها و سالن اجتماعات و... اجرا نمی‌کند." او هزینه اجرای ابوطالب حسینی را برای هر ۲۰ دقیقه، ۱۵ میلیون اعلام می‌کند.
شعبده‌بازی‌های میلیونی فینالیست "عصر جدید": سعید فتحی روشن، شعبده باز و منتالیست معروف سال‌های اخیر یکی از ۵ فینالیست "عصر جدید" است. اجرا‌های او در زمان پخش فصل اول برنامه به قدری تعجب برانگیز بود که شایعات درباره قدرت ماورایی‌اش در برخی صفحات زرد اینستاگرامی قوت گرفت. او می‌گوید: "اجرای برنامه برای نهاد‌ها و سازمان‌ها ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد." او البته هزینه طراحی یک شعبده بازی اختصاصی را حداقل ۱۵ میلیون اعلام می‌کند که بسته به شرایط اجرا، مبلغ هم افزایش پیدا می‌کند.
این شعبده باز همچنین می‌گوید به دلیل شلوغی برنامه‌هایش، لازم است از مدتی پیش زمان مراسم را با او هماهنگ کنیم. شرایط خاص کمدین "عصر جدید": علی فریادی، دانشجوی رشته پزشکی از تبریز. او یکی از شرکت‌کننده‌های فصل دوم عصر جدید بود که بخش‌هایی از استندآپش درباره "مردم معمولی" و "خانواده‌های معمولی" وایرال شد. مدیر برنامه این کمدین توضیح داد: "شرط اول اجرای علی فریادی این است که سالن مراسم، آمفی تئاتری باشد و صحنه استیج از نظر نور و صدا هم شرایط استانداردی داشته باشد و هزینه اجرا‌های علی فریادی از ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است و بستگی به این دارد که چند دقیقه اجرا بخواهید، بلیت فروشی داشته باشید یا نه و... مثلا برای ۱۰ دقیقه اجرایی که فقط کارمندان خودتان در آن حاضر باشند ۱۰ میلیون تومان می‌گیریم و این برای اجرا‌هایی است که متن اختصاصی نخواهید." استندآپ، دقیقه‌ای ۷۵۰ هزار تومان: امیرحسین قیاسی از شرکت‌کنندگان فصل دوم "خنداننده شو" بود و همان زمان اجراهایش اعلام کرد بیشتر شوخی‌ها و متن استندآپش را خودش می‌نویسد و در متن کمدین‌های دیگر هم، دستی در نوشتن دارد. او که روزگاری بخش طنز برنامه "هفت" را اجرا می‌کرد، این روز‌ها برنامه‌ای هفتگی در پلتفرم فیلیمو دارد. مدیر برنامه این کمدین هم هزینه اجرای او را دقیقا مشابه ابوطالب حسینی اعلام می‌کند. یعنی هر ۲۰ دقیقه ۱۵ میلیون تومان.
او اضافه می‌کند: "ما می‌توانیم ۳-۴ دقیقه شوخی اختصاصی برایتان بنویسیم و بقیه شوخی‌هایمان همان متن‌هایی است که در سازمان‌های دیگر اجرا کردیم." اجرا‌های ۸ میلیونی سهرابیِ دل‌ها: نیما سهرابی از اولین قسمت "خنداننده شو ۳" که با وجود تعریف و تمجید داوران، به مرحله آرای مردمی رفت، به عنوان کمدین مظلوم و آرام و احساساتی "خندوانه" شناخته شد. مدیر برنامه نیما سهرابی هم هزینه اجرای او را مانند محمدحسین توسلی برای هر ۲۰ دقیقه ۸ میلیون اعلام می‌کند، اما می‌گوید: "کمدین‌ها مثل آقای ریوندی، شومن نیستند و کار متفاوتی دارند. شومن‌ها تقلید صدا، موسیقی و... دارند و گاهی حتی تا یک ساعت هم می‌توانند روی صحنه باشند، اما کمدین‌ها بر مبنای متن کار می‌کنند و نمی‌توانند بیشتر از ۲۰ دقیقه روی صحنه باشند." او ادامه می‌دهد: "روال کارمان این شکلی است که از ۲ هفته قبل هماهنگ می‌کنیم و شرایط پرداختی‌مان هم به این شکل است که نصف مبلغ را پیش پرداخت می‌گیریم و روز قبل از مراسم هم باقی مانده را تسویه می‌کنیم."
اجرای ۸ میلیونی فینالیست "خنداننده شو ۳": محمدحسین توسلی یکی از کمدین‌های فصل سوم مسابقه "خنداننده شو" بود که موفق شد با رای مردمی تا فینال این مسابقات راه پیدا کند. مدیر برنامه او هزینه اجرای یک برنامه ۲۰ دقیقه‌ای را مبلغ ۸ میلیون تومان اعلام می‌کند و می‌گوید: "این هزینه‌ها برای مراسم داخل تهران است. اگر بخواهید این چهره یزدی را به شهرستان‌ها دعوت کنید، ۱۵ درصد به این مبلغ اضافه می‌شود. ضمن این‌که هزینه بلیت هواپیما و اسکان و... هم با دعوت کننده است." کاربران بسیاری ضمن ابراز خوشحالی از موفقیت این جوانان، معتقدند آنها بسیار با استعداد هستند و بدون شک آینده‌ای درخشان خواهند داشت و جای تشکر و امیدواری‌ست که برخی برنامه‌ها تلویزیونی این مسیر را برای آنها هموار ساخت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала