قیمت گوجه فرنگی در ایران تعدیل می شود

© Sputnik / Konstantin Chalabov /  مراجعه به بانک تصاویر Посетитель выбирает помидоры в гипермаркете "Лента" в Великом Новгороде
Посетитель выбирает помидоры в гипермаркете Лента в Великом Новгороде - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.04.2022
Telegram
رئیس اتحادیه بار فروشان ایران گفت: نوسانات قیمت گوجه فرنگی در بازار به دلیل صادرات و رو به پایان بودن فصل کشت در میناب است و با آمدن بار جیرفت از ابتدای ماه آینده قیمت این محصول تعدیل می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیما، مصطفی دارایی نژاد با بیان اینکه کشاورزان سال گذشته متحمل ضررهای زیادی شدند و حق آنهاست که امسال با افزایش صادرات سود مناسبی به دست آورند، افزود:، اما باید صادرات به گونه‌ای مدیریت شود که نظم و تعادل بازار داخلی از بین نرود.
وی گفت: هم اکنون قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی تره بار ۹ تا ۱۲ هزار تومان است و در میدان تره بار نیز از ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است.
رئیس اتحادیه بارفروشان افزود: در روزهای پیش رو با آمدن بار جیرفت عرضه گوجه فرنگی به بازار افزایش چشمگیری می‌یابد چرا که تولید این محصول در جیرفت ۲ تا ۳ برابر سال گذشته افزایش یافته و به این ترتیب قیمت در بازار تعدیل می‌شود و قطعاً در میدان مرکزی میوه و تره بار این محصول از ماه آینده با قیمتی کمتر از ۱۰ هزار تومان به فروش خواهد رسید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала