پوتین عملیات ویژه در اوکراین را اقدامی درست دانست

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi /  مراجعه به بانک تصاویر پوتین عملیات ویژه در اوکراین را اقدامی درست دانست
پوتین عملیات ویژه در اوکراین را اقدامی درست دانست - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.04.2022
Telegram
رئیس جمهور پوتین عملیات ویژه روسیه در اوکراین را اقدامی درست خواند
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اذعان کرد: عملیات ویژه در اوکراین گام درستی است، هیچ انتخاب دیگری وجود نداشت، اهداف محقق خواهند شد.
وی تصریح کرد: شکی نیست که اهداف عملیات محقق خواهد شد، هدف کمک به مردم در دونباس است. کی یف علناً از پیروی از توافقات مینسک خودداری کرد، ادامه تحمل نسل کشی غیرممکن بود. آنها شروع به تبدیل اوکراین به یک سکوی پرشی ضد روسیه کردند تا میکروب های ناسیونالیسم موجود در آنجا رشد کنند. با توجه به این واقعیت که شاخه های نئونازی به طور خاص در اوکراین رشد می کردند، درگیری با مسکو اجتناب ناپذیر بود، تنها سوال زمان بود.
وی خاطرنشان شد: فدراسیون روسیه قرار نیست خود را منزوی کند و همچنین غیرممکن است که آن را به شدت از خارج منزوی کرد.
روسیه در ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "نازی زدایی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح تنها به زیرساخت های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می کنند.
رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که با حمایت نیروهای مسلح روسیه، نظامیان جمهوری های خلق لوهانسک و دونباس در حال تدارک حمله هستند، اما صحبتی از اشغال اوکراین نیست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала