مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ایران از واریزی جدید به حساب بازنشستگان خبر داد

© Photo / IRNA/Iman Maleki افزایش سریع تعداد سالمندان در جمعیت ایران
افزایش سریع تعداد سالمندان در جمعیت ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.04.2022
Telegram
نوری از واریز 367 میلیارد ریال سهم‌الشرکه به حساب فرهنگیان عضو این موسسه که از دوم دی تا اول بهمن 1400 به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری دانشجو، جواد نوری، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ایران گفت: این مبلغ شامل واریزی عضو، واریزی دولت برای اعضا و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است که به حساب 2529 نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند، واریز شده است.
جواد نوری با اشاره به اینکه این مبلغ که روز سه‌شنبه 23 فروردین 1401 واریز شد، همه دریافتی فرهنگیان مذکور نیست، تصریح کرد: سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1400 نیز پس از برگزاری مجمع عمومی منتهی به تاریخ مزبور و تصویب صورت‌های مالی و تسهیم سود بین اعضا، به حساب آن‌ها واریز خواهد شد. در اسفند ماه سال گذشته نیز 552 میلیارد ریال سهم‌الشرکه به حساب 3311 نفر از فرهنگیان بازنشسته دیماه 1400، واریز شده بود.
نوری با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان نسبت به تعهدات خود در قبال اعضاء پایبند است، گفت: سهم‌الشرکه اعضا در کمتر از سه ماه پس از بازنشستگی و سود سال مالی نیز پس از برگزاری مجامع سالانه شرکت‌ها و موسسه، تصویب صورت‌های مالی و تعیین سود قابل تقسیم، به حساب آن‌ها واریز می‌شود.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ایران یادآور شد: در حال حاضر حدود 87 درصد از فرهنگیان، عضو موسسه هستند؛ بنابراین سایر فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند می‌توانند در اسرع وقت نسبت به عضویت در موسسه اقدام نمایند تا از سودآوری آتی این مجموعه بهره‌مند شوند.
جواد نوری با تاکید بر اینکه اعضای فعلی موسسه می‌توانند نسبت به افزایش حق عضویت خود حداکثر تا 5 درصد اقدام کنند، تصریح کرد: فرهنگیانی که در شرف بازنشستگی قرار دارند نیز با مراجعه با نمایندگی‌های استانی موسسه در سراسر کشور و پر کردن فرم استمرار عضویت در موسسه، می‌توانند از سودآوری چشمگیر سال‌های آتی برخوردار شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала