در ایران با تغییر نظام ارزی دارو، قیمت دارو حدود چهار برابر می‌شود

© Fotolia / mimonقرص و دارو
قرص و دارو - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.04.2022
Telegram
کارشناس: مقرر شده با تغییر نظام ارزی دارو، دولت معادل ریالی آن را در اختیار سازمان‌های بیمه‌گر پایه قرار دهد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایسنا"، شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت که مقرر شده با تغییر نظام ارزی دارو، دولت معادل ریالی آن را در اختیار سازمان‌های بیمه‌گر پایه قرار دهد که در این صورت، یقینا پرداخت از جیب بیماران بابت داروها "ثابت" خواهد ماند.
وی در این باره اظهار کرد: "با تغییر نظام ارزی دارو، قیمت دارو حدود چهار برابر می‌شود؛ در یک بخش‌هایی کمتر و در برخی بیشتر خواهد شد اما مقرر شده است دولت معادل ریالی تغییر نظام ارزی دارو را در اختیار سازمان‌های بیمه‌گر پایه قرار دهد که در این صورت یقینا پرداخت از جیب بیماران بابت داروها ثابت خواهد ماند.
ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.06.2021
طرح جدید بیمه بیکاری در ایران
تصورم بر این است که اگر مجلس چنین تصمیمی گرفته، حتما این دوراندیشی را داشته که این اعتبار در اختیار سازمان‌های بیمه‌گر قرار بگیرد تا بتوانیم تعهداتمان را ایفا کنیم.
سهمی از درآمدهای سازمان به درمان اختصاص داده می‌شود. بخش عمده درآمدهای سازمان صرف پرداخت مستمری و بخشی وارد حوزه درمان می‌شود که این مبلغ در سال گذشته حدود ۵۳ هزار میلیارد تومان بود. معمولا بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان از بودجه معاونت درمان صرف امور درمانی و مابقی صرف توسعه زیرساخت‌ها می‌شود.
بدون حمایت دولت، اجرای تصمیم تغییر نظام ارزی دارو امکان‌پذیر نیست اما با ایفای تعهد دولت در این زمینه، فرانشیز دارو تغییر محسوسی پیدا نمی‌کند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала