امضای اولین تفاهمنامه همکاری بین شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و مرکز نمایشگاهی مسکو

© Sputnikتفاهمنامه همکاری بین شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج ا ا و مرکز نمایشگاهی مسکو
تفاهمنامه همکاری بین شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج ا ا و مرکز نمایشگاهی مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.04.2022
Telegram
در حاشیه سفر هیات ایرانی به روسیه اولین تفاهمنامه همکاری بین شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران و مرکز نمایشگاهی مسکو امضا گردید.
به گزارش اسپوتنیک، یکی از دستاوردهای مهم سفر هیات تجاری جمهوری اسلامی ایران به روسیه به ریاست علیرضا پیمان پاک ریاست سازمان توسعه تجارت ، امضای تفاهمنامه همکاری بین شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران و مرکز نمایشگاهی مسکو بود.
همزمان با سفر هومن رازدار، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی کشورمان به روسیه و در دیدار با مدیرعامل مجموعه نمایشگاه‌های بین‌المللی اکسپوسنتر مسکو ، نخستین تفاهمنامه در حوزه صنعت نمایشگاهی بین ایران و روسیه به امضا رسید تا هر دو کشور بتوانند توانمندی ها و ظرفیت های اقتصادی یکدیگر را بهتر معرفی کنند.
در این دیدار و پس از عقد تفاهمنامه همکاری، الکسی ویالکین مدیرعامل اکسپوسنتر مسکو گفت: براساس این تفاهم‌نامه، از این به بعد شاهد حضور پررنگ شرکت‌های ایرانی در مجموعه اکسپوسنتر روسیه خواهیم بود.
وی با اشاره به دیگر بند‌های این تفاهم‌نامه افزود: همچنین در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک و عرضه محصولات دانش‌بنیان و نوآورانه، توافقات خوبی به دست آمد.
هومن رازدار، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران نیز این تفاهمنامه را نخستین و مهمترین تفاهم‌نامه بین شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و مجموعه اکسپوسنتر مسکو خواند و تاکید کرد: اکسپوسنتر مسکو و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، مهم‌ترین متولیان نمایشگاهی منطقه هستند.
وی با اشاره به نقش و اهمیت مجموعه‌های نمایشگاهی دو کشور در معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متقابل افزود: تبادل و تهاتر فضای نمایشگاهی و همکاری‌های منسجم، مهم‌ترین موضوعات تفاهم شده است که به زودی اجرایی خواهد شد.
شایان ذکراست این اولین هیات بزرگ تجاری در سالهای اخیر به روسیه بوده است که با استقبال بی نظیری روبرو گردید و بازتاب بسیاری در روسیه در برداشت.
بیش از هشتاد شرکت و هلدینگ بزرگ تجاری در این هیات ریاست سازمان توسعه تجارت را همراهی نمودند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала