گام آخر آزادسازی ۷ میلیارد دلار ارزهای مسدودی ایران در راه است

© Depositphotos.com / Rookman48بدهکارترین کشورهای جهان + جزئیات
بدهکارترین کشورهای جهان + جزئیات  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.04.2022
Telegram
قرار است که ۷ میلیارد دلار از ارزهای مسدودی ایران با توافق امضاشده، به طور انتقال بانکی به حساب‌های ایران واریز خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، قرار است که ۷ میلیارد دلار از ارزهای مسدودی ایران با توافق امضاشده، به طور انتقال بانکی به حساب‌های ایران واریز خواهد شد.
یک مقام بلندپایه منطقه‌ای، فردا، 12 آوریل (سه شنبه) به تهران سفر خواهد کرد که یکی از اهداف این سفر، نهایی کردن سازوکار آزادسازی ۷ میلیارد دلار از ارزهای مسدودی ایران است. بررسی ساز و کار اجرایی آزادسازی منابع مسدودی ایران در چارچوب توافق اخیر، از اهداف اصلی سفر یک مقام بلندپایه منطقه‌ای به تهران در روز سه‌شنبه است.
رسانه ها: لندن در حال بررسی امکان بازگشت به تولید گاز از طریق فرکینگ است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.03.2022
رسانه ها: لندن در حال بررسی امکان بازگشت به تولید گاز از طریق فرکینگ است
بر اساس توافق صورت گرفته با برخی کشورهای طرف قرارداد ایران، چارچوب لازم برای رفع مسدودی بخش قابل توجهی از منابع ارزی مسدودشده کشور، مشخص و مورد توافق قرار گرفته است. بر اساس این چارچوب توافق شده، وجوه مسدودی باید در یک بازه زمانی مشخص طی چند هفته، در حساب‌های ایران وصول شود.
چارچوب این مسیر برای رفع مسدودی منابع ارزی، مشابه چارچوب توافق شده با انگلیس است که در آن قالب رقمی در حدود ۴۷۰ میلیون یورو در حساب‌های ایران وصول شد. میزان منابع ارزی که با اجرای موافقت‌نامه اخیر آزادسازی خواهد شد، ۷ میلیارد دلار برآورد شده است.
این ۷ میلیارد دلار به حساب‌های ایران واریز می‌شود، که نشانه‌هایی از باز شدن تدریجی محدودیت‌های بانکی علیه ایران است به نحوی که حتی پس از برجام نیز چنین نقل و انتقال بانکی سابقه نداشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала