چرا گوشت گوسفند در ایران ارزان شد؟

© Fotolia / Olviak / کباب گوشتی
کباب گوشتی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.04.2022
Telegram
کارشناس: تقاضا برای گوشت به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، به شدت کاهش یافته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر"، علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی قیمت این نوع گوشت در بازار خبر داد.
وی وضعیت بازار گوشت را آرام توصیف کرد و گفت: "بازار به شدت دچار رکود شده و قدرت خرید مردم کاهش یافته است. بسیاری از همکاران ما ساعت‌ها جلو مغازه‌های خود می‌ایستند ولی کسی برای خرید مراجعه نمی‌کند، چرا که مردم توان خرید این کالا را ندارند.
هم اکنون قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه ممتاز برای مغازه داران بین ۱۶۰ تا ۱۶۵ هزار تومان و قیمت شقه با کیفیت پایین‌تر بین ۱۵۵ تا ۱۶۰ هزار تومان است. ضمن اینکه مغازه داران این کالا را با احتساب ۱۰ درصد سود به مصرف کنندگان عرضه می‌کنند.
کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.03.2022
ایران آماده خرید غلات و گوشت از روسیه است
به دلیل بالا بودن قیمت‌ها و کاهش شدید توان خرید مردم تقاضا برای گوشت قرمز بین ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد.
در حال حاضر برای دامداران بیشتر مساله نهاده مطرح است، با توجه به اینکه شرایط مراتع و صحراها نیز برای چریدن دام‌ها مطلوب نیست. در استان کردستان که استان دام خیز کشورمان است در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم کاه ۶ هزار تومان، یونجه ۷ هزار تومان و جو ۸,۵۰۰ تومان است که این قیمت‌های بالا باعث می‌شود دامدار نتواند دام خود را با قیمت پایین‌تر عرضه کند چرا که دچار زیان می‌شود".
قیمت هر کیلوگرم ران گوسفندی در مغازه‌های سطح شهر بین ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزار تومان و قیمت ران گوساله نیز کیلویی ۱۴۰ هزار تومان است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала