هشدار روسیه درباره اقدامات تحریک آمیز کشتار غیرنظامیان در اوکراین برای مقصر نشان دادن روسیه

© Sputnik / Vitaliy Belousov /  مراجعه به بانک تصاویر ساختمان وزارت دفاع فدراسیون روسیه
ساختمان وزارت دفاع فدراسیون روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.04.2022
Telegram
وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام نمود که کی یف با حمایت شماری از کشورهای غربی، اقداماتی را برای کشتار جمعی غیرنظامیان آماده می کند تا نیروهای مسلح روسیه را مقصر معرفی کند.
به گزارش اسپوتنیک، ژنرال میخائیل میزینتسف، رئیس مرکز ملی کنترل دفاعی ملی روسیه گفت، کی یف با حمایت شماری از کشورهای غربی، اقداماتی را برای کشتار جمعی غیرنظامیان آماده می کند تا نیروهای مسلح روسیه و نیروهای لوهانسک را مقصر معرفی کند.

میزینتسف گفت: "کی‌ یف با حمایت شماری از کشورهای غربی به تدارک اقدامات بی ‌رحمانه به وسیله کشتار جمعی غیرنظامیان در جمهوری خلق لوهانسک برای متهم کردن بیشتر نیروهای مسلح روسیه و نیروهای لوهانسک ادامه می‌ دهد."

وی همچنین خاطرنشان کرد: "رژیم کی یف قصد دارد با فیلمبرداری نمایشی از مکان‌ های "گورهای دسته جمعی" روسیه را مقصر بداند.
روسیه در ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "نازی زدایی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح تنها به زیرساخت های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می کنند.
رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که با حمایت نیروهای مسلح روسیه، نظامیان جمهوری های خلق لوهانسک و دونباس در حال تدارک حمله هستند، اما صحبتی از اشغال اوکراین نیست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала