خطیب‌ زاده نسبت به طراحی‌ های بدخواهان ایران و افغانستان هشدار داد

© IRNAخطیب‌ زاده نسبت به طراحی‌ های بدخواهان ایران و افغانستان هشدار داد
خطیب‌ زاده نسبت به طراحی‌ های بدخواهان ایران و افغانستان هشدار داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.04.2022
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی دو ملت ایران و افغانستان نسبت به طراحی‌های توطئه‌ گران و بدخواهان دو کشور هشدار داد.
به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب‌ زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در خصوص تجمعات در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرکنسولگری این کشور در هرات و سنگپرانی‌ های پراکنده‌ ای که صورت گرفته است، با یادآوری مسئولیت قطعی هیئت حاکمه سرپرستی افغانستان در حفظ و صیانت از امنیت اماکن دیپلماتیک، تأکید کرد: امنیت کامل سفارت و نمایندگی‌ های جمهوری اسلامی ایران در هرات و دیگر شهرهای افغانستان می‌ بایست به صورت کامل تأمین و تضمین‌ های لازم برای فعالیت امن این نمایندگی‌ ها ارائه گردد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی و چند لایه دو ملت ایران و افغانستان و چند دهه میزبانی محترمانه دولت و ملت ایران از مردم افغانستان، نسبت به طراحی‌ های توطئه‌ گران و بدخواهان دو کشور ایران و افغانستان هشدار داد.
خطیب‌ زاده تأکید کرد: متأسفانه برخی کلیپ‌ ها و اظهار نظرها با هدف ایران یا افغانستان‌ هراسی در حال انتشار است که تحریک عواطف مردم دو کشور را هدف قرار داده و هوشیاری بیش از پیش مردم و مسئولین دو کشور را می‌ طلبد.
وی در پایان گفت: با سفیر و مسئولین نمایندگی‌ های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در تماس مستمر هستیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала