برزیل برای خرید کود شیمیایی از ایران با آمریکا رایزنی می کند

© اکوپرومبرزیل برای خرید کود شیمیایی از ایران با آمریکا رایزنی می کند
برزیل برای خرید کود شیمیایی از ایران با آمریکا رایزنی می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.04.2022
Telegram
مذاکره وزیر امور خارجه برزیل با مقامات آمریکایی برای گرفتن اجازه معافیت از تحریم.
به گزارش اسپوتنیک، وبگاه "مرکو پرس" اعلام کرد: شرکت‌های برزیلی با توجه به تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده علیه ایران نگران هستند مبادلاتشان با ایران با واکنش واشنگتن همراه شود.
بر این اساس کارلوس فرانکا، وزیر امور خارجه برزیل در جریان یک جلسه علنی در کمیته روابط خارجی سنای کشورش قانونگذاران برزیلی را در جریان دیدارش با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا قرار داد.
دسترسی به کودهای شیمیایی ایران به برزیل امکان خواهد داد وابستگی خود به روسیه در این محصول را کاهش دهد. روسیه در حال حاضر تأمین‌کننده یک سوم کل تقاضای کود شیمیایی برزیل است.
کارلوس فرانکا خاطرنشان کرد که ایران ذخایر قابل توجهی از کودهای شیمیایی دارد که قصد دارد به برزیل صادر کند زیرا عملیات ویژه روسیه در اوکراین ظرفیت صادرات این محصول را محدود کرده است.
وزیر خارجه برزیل گفته است که خرید کود از ایران عملاً مبادله‌ای است، زیرا این وجوه به حسابی در برزیل واریز می‌شود و ایران از آن برای خرید لوازم پزشکی و مواد غذایی استفاده می‌کند.
وی گفت: "به همین دلیل است که من با آمریکا در مورد در زمینه معافیت از تحریم مذاکره می‌کنم تا شرکت‌های برزیلی بتوانند بدون متحمل شدن انتقام‌جویی از سوی آمریکا با ایران مذاکره کنند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала