اشغال ساختمان متعلق به دیپلماسی روسیه در ورشو توسط مقامات لهستان

© AFP 2022 / Janek Skarzynskiاشغال ساختمان متعلق به دیپلماسی روسیه در ورشو توسط مقامات لهستان
اشغال ساختمان متعلق به دیپلماسی روسیه در ورشو توسط مقامات لهستان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.04.2022
Telegram
سفیر روسیه در لهستان اطلاع داد که مقامات ورشو ساختمان واقع در محدوده دیپلماسی روسیه را تصرف کردند.
به گزارش اسپوتنیک، سرگی آندرییف سفیر روسیه به خبرنگاران گفت: " مقامات ورشو ساختمانی را که جزء دارایی دیپلماسی روسیه بود، تصرف کردند.
آندرییف گفت: " صبح امروز ماموران قضایی به محل ملک دیپلماسی ما در ورشو آمدند و خواستار تحویل این ملک به خزانه دولت لهستان به نمایندگی از شهرداری ورشو شدند. رئیس بخش کنسولی سفارت به آنجا رسید و گفت که این ملک متعلق به اموال دیپلماتیک روسیه است و بر این اساس، ما با توقیف آن توسط مقامات لهستان موافقت نمی کنیم. اما اعتراض ما نادیده گرفته شد. نمایندگان لهستان روی دروازه ها قفل زدند و در واقع ملک را اشغال کردند."
سرگئی آندرییف سفیر روسیه به خبرنگاران روسی گفت: سفارت روسیه در رابطه با توقیف این ساختمان که در اموال دیپلماتیک است، یادداشت اعتراضی به وزارت خارجه لهستان ارسال کرد.
وی افزود: در این رابطه بلافاصله یادداشت اعتراضی به وزارت امور خارجه لهستان فرستادیم که در آن اعلام کردیم سایتی که در آن تاسیسات قرار دارد در دهه 70 توسط مقامات لهستان در اختیار ما قرار گرفته است. طرف لهستانی این قرارداد را فسخ نکرده و طرف آن است، بنابراین این توافق همچنان برای آن لازم الاجرا است. ساختمان و زیرساخت این سایت توسط طرف شوروی با هزینه شخصی آنها برای مقاصد دیپلماتیک ساخته شده است و بر این اساس، متعلق به املاک دیپلماتیک روسیه است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала