وزیر خارجه ایران : باید تلاش کرد عوامل بحران‌آفرین نتوانند در منطقه جای پا پیدا کنند

CC BY 4.0 / IRNA / حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران
 حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.04.2022
Telegram
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در تماس تلفنی در خصوص مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی از جمله سوریه، تحولات در سرزمین های اشغالی و مذاکرات وین گفت‌وگو و تبادل نظر کردند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه ایران در این گفتگو ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به دولت و ملت امارات، روابط دو جانبه را رو به پیشرفت توصیف و اظهار داشت، دیدار و رایزنی‌های خوبی میان مقامات دو کشور برقرار شده است.
امیر عبداللهیان فعال شدن کمیته های روابط دو جانبه در موضوعات مورد توافق و تبادل هیئت ها را در تقویت و بسط مناسبات دو جانبه موثر دانست.
وزیر امور خارجه ایران افزود: هیچ محدودیتی برای توسعه همه جانبه مناسبات وجود ندارد.
طرفین بر اهمیت توسعه همکاری های بخش خصوصی تاکید کردند.
امیرعبداللهیان: هرگز زیر بار زیاده‌ خواهی آمریکا نخواهیم رفت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.04.2022
امیرعبداللهیان: هرگز زیر بار زیاده‌ خواهی آمریکا نخواهیم رفت
امیر عبداللهیان همچنین ضمن صحبت درباره بحران یمن ، از برقراری آتش بس موقت در یمن استقبال و ابراز امیدواری کرد شاهد لغو کامل محاصره انسانی یمن و برقراری مذاکرات سیاسی همه طرفهای یمنی باشیم.
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به مشترکات دو کشور افزود: ما جز خیر و امنیت و پیشرفت برای همسایگان ، منطقه و امارات نمی‌خواهیم اما صهیونیست ها ریشه ناامنی در منطقه بوده و هستند.
امیرعبداللهیان حضور اسرائیل در منطقه را تهدیدی برای کل کشورهای منطقه دانست و تاکید کرد : باید تلاش کرد تا عوامل بحران آفرین نتوانند در منطقه جای پا پیدا نمایند.
شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل ماه رمضان، ابراز امیدواری کرد روابط ریشه دار دو کشور در سال جدید بیش از پیش گسترش یابد.
شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فی مابین در عرصه های مختلف، خواهان بررسی فرصت های همکاری مشترک شد.
وزیر امور خارجه امارات در مورد شرائط جدید منطقه نیز گفت که طی هفته های اخیر شاهد بهبود شرایط در منطقه هستیم و دیدار رئیس جمهور بشار اسد از امارات و برقراری آتش بس موقت در یمن فرصتی برای همه طرفها فراهم کرده است تا از آن برای توسعه و پیشرفت و پرهیز از افزایش تنش بهره برداری نمایند.

وزیر امور خارجه امارات در این گفتگو تاکید کرد، امارات متحده عربی به هیچ طرفی اجازه اقدامات خرابکارانه یا تحریک آمیز از خاک خود بر علیه کشورهای همسایه امارات را نخواهد داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала