شرکت شل به خرید نفت روسیه ادامه می دهد

© AFP 2022 / ERIC PIERMONTA picture shows the logo of Anglo-Dutch oil giant Shell
A picture shows the logo of Anglo-Dutch oil giant Shell  - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.04.2022
Telegram
شرکت نفت اروپایی شل به خرید انرژی روسیه ادامه می دهد.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه بلومبرگ نوشت؛ گروه نفت و گاز بریتانیایی - هلندی شل، علیرغم بیانیه خود مبنی بر کنار گذاشتن نفت روسیه، همچنان به خرید آن ادامه می دهد.
این نشریه خاطرنشان می‌کند که از دیدگاه شل، بشکه‌ ای که تنها 49.99 درصد آن در روسیه و 50.01 درصد از منابع دیگر تولید می‌شود، منشأ روسی ندارد.
این مانور زیربنای بازار رو به رشد و غیر شفاف دیزل ترکیبی روسیه و سایر محصولات پالایش شده است، یکی از بسیاری از مواردی که شرکت‌های نفتی و بازرگانان کالا از آن برای تامین امنیت انرژی روسیه به اروپا و در عین حال رضایت افکار عمومی در این مقاله استفاده می‌کنند.
شل در هشت مارس اعلام کرد که قصد دارد نفت و گاز روسیه را کنار بگذارد.
یک شرکت هندی دو میلیون بشکه نفت روسیه را خرید - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.04.2022
یک شرکت هندی دو میلیون بشکه نفت روسیه را خرید
گزارش شده است، که این شرکت تمامی پمپ بنزین ها، تولید سوخت جت و روان‌ ساز ها در فدراسیون روسیه را تعطیل خواهد کرد. شل همچنین از شرکت در تمام پروژه های روسیه خودداری کرد.
در 28 فوریه مشخص شد که شرکت شل قصد دارد مشارکت خود را در پروژه خط لوله گاز نورد استریم 2 خاتمه دهد و از مشارکت با گازپروم و سازمان‌های مرتبط، از جمله 27.5 درصد سهام در کارخانه گاز طبیعی مایع ساخالین-2، 50 درصد سهامدار در Salym Petroleum Development و Gydan Energy Enterprise خارج شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала