در ایران چگونه اثر تحریم بر اقتصاد کاهش می‌یابد؟

© Photo / IRNAآغاز کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ایران
آغاز کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.04.2022
Telegram
کارشناس: تلاش دیپلماسی برای رفع تحریم به این معنا نیست که نباید به فکر کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد از تحریم‌ها باشیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "فارس"، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران اعلام کرد که تلاش دیپلماسی برای رفع تحریم به این معنا نیست که نباید به فکر کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد از تحریم‌ها باشیم. در این زمینه وزارت اقتصاد برای نخستین بار طی چهار سال پس از حکم بر زمین مانده قانون مقابله با تحریم‌ها برنامه‌ کاهش اثر تحریم بر اقتصاد ایران را تهیه و به مجلس ارسال کرد.
مسکو: گزارش آژانس ابزاری برای تأثیرگذاری بر مذاکرات برجام است نه  بر اوضاع ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.04.2022
پیش بینی بلومبرگ از سود بی سابقه روسیه در شرایط تحریم
در بخشی از این طرح که با امضای اقتصاد به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نوشته شده آمده است: "با توجه به اهمیت این برنامه و ضرورت تدوین برنامه راهبردی برای مقابله فعالانه با تحریم‌ها پیگیری تدوین این برنامه از زمان تصویب قانون یاد شده بودم و در این زمینه سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس با برگزاری 200 نفر ساعت جلسه نخسه اول پشتیبان برنامه مقابله با تحریم‌های آمریکا را تدوین کردند.
همچنین براساس وظیفه قانونی تعریف شده در ماده 19 قانون مذکور در نظر است گزارش دوم 6 ماه در رابطه با تدوین قانون مورد نظر با هدف‌ عملیاتی‌سازی دقیق و مؤثر از طریق دریافت نظرات کارشناسی سایر دستگاه‌ها تدوین شود و نتیجه تا پایان شهریور به استحضار خواهد رسید".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала