هشدار متخصص ایرانی درباره مصرف خودسرانه قرص های ضد بارداری در ماه رمضان

CC0 / Pixabay / هشدار متخصص ایرانی درباره مصرف خودسرانه قرص های ضد بارداری در ماه رمضان
هشدار متخصص ایرانی درباره مصرف خودسرانه قرص های ضد بارداری در ماه رمضان - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2022
Telegram
مصرف خودسرانه قرص‌های ضد بارداری با هدف به تعویق انداختن عادت ماهانه برای به جا آوردن روزه‌داری خطراتی را برای زنان به همراه دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مرضیه سنوئی فریمانی، متخصص زنان، زایمان و نازایی، گفت: برخی خانم‌ها با هدف اینکه در ماه مبارک رمضان به طور کامل بتوانند 30 روز را روزه داری کنند اقدام به مصرف خودسرانه قرص‌های ضد بارداری می‌کنند که این امر ریسک انعقاد خون را بالا می‌برد، بنابراین بهتر است قضای روزهایی که نمی‌توانند روزه داری کنند را در فرصت دیگری به جا آورند.
وی افزود: قرص‌های ضد بارداری حاوی استروژن بوده و استروژن فاکتوری برای انعقاد خون است بنابراین افرادی که مستعد انعقاد خون هستند ریسک لختگی خون در بدن آنها افزایش می‌یابد.
دکتر فریمانی با بیان اینکه در روزه داری به طور طبیعی بدن کم آب تر می‌شود، تصریح کرد: خانم‌ها بهتر است کمبود آب بدنشان از وعده افطار تا سحر به جای بیاورند همچنین مصرف قرص‌های ضد بارداری با هدف به تعویق انداختن عادت ماهانه به ویژه در مواقعی که بدن دچار کم آبی است، ریسک انعقاد خون بالا می‌رود. این لختگی‌ها می‌تواند در مغز فرد به وجود بیاید یا در برخی موارد آمبولی ریه ایجاد کند، بنابراین از مصرف خودسرانه قرص‌های ضد بارداری خودداری کنید.
این پزشک متخصص خاطرنشان کرد: افرادی که برای امور درمانی قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌کنند هیچگونه منعی برای مصرف ندارند چراکه این دارو توسط پزشک متخصص تجویز شده و مشکلی ندارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала