نفت در بازارهای جهانی تقریباً سه دلار ارزانتر شد + جزئیات

© Depositphotos / Mic1805نفت در بازارهای جهانی تقریباً سه دلار ارزانتر شد + جزئیات
نفت در بازارهای جهانی تقریباً سه دلار ارزانتر شد + جزئیات  - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2022
Telegram
قیمت نفت در بازارهای جهانی امروز با ۲ دلار و ۷۰ سنت کاهش به ۱۰۶ دلار رسید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، قیمت نفت در بازارهای جهانی پس از افزایش ۵ دلاری در روز گذشته دوباره روند نزولی به خود گرفته است، در خصوص علت این امر کارشناسان معتقدند ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار برای روزهای اخیر افزایش داشته است. از طرفی هم گسترش دوباره کرونا در شانگهای چین موجب شده دولت پکن تدابیر کرونایی جدی را برای این شهر در نظر بگیرد و همین امر موجب شده تا سرمایه گذاران از آینده بازار تقاضا مطمئن نباشند.
عربستان سعودی قیمت نفت در ماه می را افزایش داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.04.2022
عربستان سعودی قیمت نفت در ماه می را افزایش داد
بر همین اساس قیمت شاخص نفت خام برنت دریای شمال امروز (۱۷ فروردین ماه) در بازارهای جهانی نسبت به آخرین قیمت‌های روز گذشته با ۲ دلار ۷۰ سنت کاهش به ۱۰۶ دلار و ۸ سنت رسیده که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۲.۹۱ درصد کاهش را به خود دیده است.
همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در بازارهای جهانی با ۳ دلار و ۵۰ سنت کاهش به ۱۰۱ دلار و ۹ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۳.۷۲ درصد کاهش را به خود دیده است.
با این حال کارشناسان معتقدند با توجه به ادامه دار بودن تنش بین روسیه و اوکراین قیمت نفت به ازای هر بشکه در بازارهای جهانی ۱۰۰ دلار معامله شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала