نبنزیا: روسیه شواهدی مبنی بر نادرستی اظهارات در مورد بوچا را ارائه خواهد کرد

© Sputnik / Nancy Siesel /  مراجعه به بانک تصاویر نبنزیا: روسیه شواهدی مبنی بر نادرستی اظهارات در مورد بوچا را ارائه خواهد کرد
نبنزیا: روسیه شواهدی مبنی بر نادرستی اظهارات در مورد بوچا را ارائه خواهد کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.04.2022
Telegram
نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل: روسیه شواهدی را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد کرد که تأیید می کند اظهارات غرب در مورد بوچا دروغ است.
به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: روسیه شواهدی را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد کرد که تأیید می کند اظهارات غرب در مورد بوچا دروغ است.
به گفته وی، ارتش روسیه هرگز به مردم غیرنظامی حمله نکرده است.
نبنزیا گفت: "ما شواهد واقعی داریم که این را تایید می کند. ما قصد داریم آن را در اسرع وقت به شورای امنیت ارائه کنیم تا جامعه بین المللی توسط داستان دروغ کی‌یف و حامیان غربی آن گمراه نشود".
وی تاکید کرد که این ویدئوها صحنه سازی است.
به گفته وی، در 4 آوریل، با حمایت فعال حامیان غربی، رژیم کی‌یف شروع به انتشار مطالب جعلی در رسانه های غربی درباره جنایات ادعایی نیروهای مسلح روسیه در بوچا کرد.
وی گفت: "از همان ابتدا مشخص بود که این یک اقدام تحریک آمیز دیگر با هدف بی اعتبار کردن نیروهای مسلح روسیه و اعمال فشار سیاسی بر روسیه بود".
پیش از این، مقامات اوکراینی و رسانه‌ها ویدئویی را پخش کردند که ظاهراً در شهر بوچا، در حومه کی‌یف، جایی که اجساد کشته‌شدگان در جاده‌ها قرار دارند، فیلم‌برداری شده است. بسیاری از کاربران اینترنت اعتبار اتهامات کی‌یف علیه مسکو را زیر سوال بردند و خاطرنشان کردند که در نزدیکی اجساد روی زمین خونی وجود ندارد و برخی از کشته شدگان بازوبندهای سفیدی در آستین داشتند و ممکن است توسط نیروهای امنیتی اوکراین کشته شده باشند. همچنین کاربران متوجه شدند که "مرده ها" دستان خود را حرکت می دهند و با نگاه کردن به آینه عقب خودروی اپراتور، به نظر می رسد که یکی از "مرده ها" به محض عبور خودرو تغییر وضعیت می دهد.
وزارت دفاع فدراسیون روسیه اعلام کرد که تمام عکس‌ها و ویدئوهای منتشر شده توسط رژیم کی‌یف که گویا به نوعی "جنایت" توسط پرسنل نظامی روسیه در شهر بوچا در منطقه کی‌یف منتشر شده است، "یک تحریک دیگر" است. همانطور که در بخش نظامی ذکر شد، در طول مدتی که این شهرک تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه بود، حتی یک ساکن محلی از هیچ گونه اقدام خشونت آمیز رنج نبرد. این وزارتخانه خاطرنشان کرد که تمام واحدهای روسی در 30 مارس به طور کامل بوچا را ترک کردند و خروجی های شهر در جهت شمالی مسدود نشد، در حالی که حومه جنوبی از جمله مناطق مسکونی توسط نیروهای اوکراینی به صورت شبانه روزی توسط توپخانه کالیبر بزرگ ، تانک ها و سیستم های پرتاب موشک گلوله باران شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала