تشریح گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایران و عمان

© Photo / شیوا تشریح گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایران و عمان
تشریح گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایران و عمان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.04.2022
اشتراک
وزیر امور خارجه عمان در تماس با همتای ایرانی خود با تشکر از نقش و تلاش های ایران در خصوص امنیت در یمن، ابراز امیدواری نمود که این موضوع موجب فراهم شدن بستر لازم برای گفت و گو ها بین همه طرف های یمنی و بازگشایی مرزهای این کشور گردد.
به گزارش اسپوتنیک، بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود، در مورد برخی مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک از جمله برقراری آتش بس در یمن و همچنین مذاکرات وین گفتگو و تبادل نظر کرد. وزیر امور خارجه عمان در این تماس تلفنی ضمن تبریک فرار رسیدن ماه مبارک رمضان به دولت و ملت ایران، از برقراری آتش بس در یمن استقبال کرد و با تشکر از نقش و تلاش های ایران در این خصوص، ابراز امیدواری نمود که این موضوع موجب فراهم شدن بستر لازم برای گفت و گو ها بین همه طرف های یمنی و بازگشایی مرزهای این کشور گردد.
اميرعبداللهيان وزیر امور خارجه ایران نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل ماه مبارک رمضان به همتای عمانی و دولت و ملت عمان و همچنین ابراز امیدواری نسبت به پایدار ماندن آتش بس در یمن، از نقش سازنده عمان در این راستا قدردانی کرد.
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.04.2022
استقبال ایران از ابتکار سازمان ملل در برقراری آتش‌بس در یمن
دکتر امیرعبداللهیان در این خصوص اظهار داشت: اكنون آنچه مهم است لغو كامل محاصره انسانی به موازات استمرار آتش بس می باشد. همچنین در حال حاضر ارسال کمک های انسان دوستانه براي مردم یمن بسیار مهم است.وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در خصوص مذاکرات وین، از اعمال تحریم های مجدد از سوی آمریکا در مورد برخی از اشخاص و شرکت های ایرانی انتقاد کرد و خاطر نشان نمود: جمهوری اسلامی ایران آماده یک توافق خوب و پایدار می باشد اما طرف آمریکایی با برخی زیاده خواهی ها، مسئول مستقیم تطویل مذاکرات تا کنون بوده است.وزرای امور خارجه دو کشور در خصوص تداوم مشورت و رایزنی مستمر در خصوص موضوعات در دستور کار دو کشور توافق کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала