هشدار سازمان هواشناسی ایران به کشاورزان و احتمال کولاک برف و بهمن

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / هشدار سازمان هواشناسی ایران به کشاورزان و احتمال کولاک برف و بهمن
هشدار سازمان هواشناسی ایران به کشاورزان و احتمال کولاک برف و بهمن
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.04.2022
Telegram
سازمان هواشناسی ایران با توجه به پدیده گرم باد و ذوب شدن برف ها در ارتفاعات در خصوص سیلابی شدن مسیل ها، احتمال کولاک برف و بهمن در بعضی استان ها خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی از روز یکشنبه تا سه‌شنبه در بیشتر مناطق ایران جو پایداری حاکم است، امروز و فردا با توجه به وزش گرم‌باد افزایش تدریجی دما و وزش باد نسبتا شدید جنوبی در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل به‌ویژه در ارتفاعات اردبیل و گیلان روی می‌دهد.
اواخر وقت فردا دوشنبه و سه‌شنبه در ارتفاعات استان‌های گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. همچنین سه‌شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل دما 6 تا 10 درجه کاهش می‌یابد.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب کشور رگبار پراکنده پیش‌بینی شده و سرعت وزش باد در غرب، شمال غرب، جنوب شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز افزایش می‌یابد که خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال دارد.
پنجشنبه در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه‌‌های جنوبی البرز رگبار پراکنده روی می‌دهد. در نیمه غربی، مرکز و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک روی می‌دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала