هشدار امنیتی پلیس فتا به شهروندان

© Photo / IRNAنیروی انتظامی ایران: کشف حجاب در فضای مجازی نیز تخلف است
نیروی انتظامی ایران: کشف حجاب در فضای مجازی نیز تخلف است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.04.2022
Telegram
شکایت ایرانی ها از انتشار تصاویر خصوصی و اخاذی به پلیس فتا.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از میزان، شاکی‌ها که عمدتا خانم هستند مدعی‌اند که افرادی در ابتدا با فریب و دادن وعده ازدواج به آن‌ها نزدیک شده و اعتمادشان را جلب می‌کنند و در ادامه با گذر زمان تصاویر خصوصی افراد را دریافت کرده و بعد از مدتی اقدام به اجرای نقشه‌های مجرمانه خود کرده و در صورت عدم موفقیت در اجرای نقشه هایشان اقدام به انتشار تصاویر افراد در فضای مجازی می‌کنند.

برخی از شاکی‌ها نیز مدعی هستند که در صفحات شخصی خود تصاویرشان را به اشتراک گذاشته، اما مدتی بعد متوجه می‌شوند که افرادی با دسترسی به حساب صفحات شبکه مجازیشان، تصاویر شخصی این افراد را در شبکه‌های مختلف منتشر کردند.

سرهنگ علی محمد رجبی در این باره گفت: مجرمان سایبری در فضای مجازی به دنبال فرصتی هستند تا بتوانند اقدامات مجرمانه خود را عملی کنند. گاهی اوقات کاربران با اشتباهات خود این فرصت را برای مجرمان فراهم می‌کنند. یکی از جرایمی که در فضای مجازی نسبتا زیاد اتفاق می‌افتد. سوءاستفاده از اطلاعات شخصی و خانوادگی افراد است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: مجرمان از این اطلاعات برای ایجاد مزاحمت، اخاذی، تهدید، هتک حیثیت و ... استفاده کرده و مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می‌کنند. برای جلوگیری از این گونه جرایم کاربران باید هنگام انتشار اطلاعات، تصاویر و فیلم‌های شخصی خود در فضای مجازی نهایت دقت را داشته باشند و قبل از انتشارشان در این فضا به تبعات آن بیاندیشند.

به گفته سرهنگ رجبی بهتر است کاربران صفحات مجازی خود را بسته نگه دارند تا افراد ناشناس از دسترسی به محتوای صفحاتشان به دور باشند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала