طراحی نماد جام جهانی توسط یک ایرانی +عکس، ویدئو

© Depositphotos / EA09توضیح فیفا درباره ویژگی‌ های توپ جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲
توضیح فیفا درباره ویژگی‌ های توپ جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.04.2022
Telegram
پس از توقف طرح نماد جام جهانی به دست فیفا، تماسی از امیر قطر، گرافیست ایرانی را به طراح نماد قطر ۲۰۲۲ تبدیل کرد.
به گزارش اسپوتنیک، در حاشیه قرعه کشی جام جهانی، از نماد این مسابقات نیز رونمایی شد. اما ماجرای این طرح چیست؟
"حسین اوجاقی" کسی است که نامش از روز گذشته در رسانه‌ها منتشر شده و به‌ عنوان طراح نماد جام جهانی معرفی می‌شود. او برای طراحی اولیه، یک شاهین را انتخاب کرد که نماد قطر بود و اتفاقا موفق شد به جمع سه طرح برتر برای نماد جام جهانی راه پیدا کند اما کشور قطر هیچ‌ کدام یک از سه طرح را نپذیرفت و قصد داشت نماد جام جهانی را خودش طراحی کند. تا اینکه امیر قطر وارد کار شد و نظر خود را در این‌باره داد و اوجاقی ایمیلی جدید دریافت کرد: "ما یک طرح داریم و می‌خواهیم برای نماد جام جهانی، شما روی آن کار کنید."
و در نهایت "سید حسین اجاقی" طراح شخصیت و تصویرساز جوان ایرانی طراحی مَسکات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را انجام داد. مَسکات (Mascot) در واقع یک شخصیت طراحی شده است که می‌تواند معرف یک برند یا یک رویداد باشد و در رویداد بزرگی مانند جام جهانی فوتبال هم در هر دوره‌ای کشور میزبان سعی دارد با معرفی نمادی از کشور خود، شخصیت نوستالژیک برای جهانیان خلق کند.
در هر دوره از جام‌جهانی کشورهای میزبان بسته به وضعیت فرهنگی اجتماعی خود هویت بصری‌ای را انتخاب و نماد و شخصیت (مسکات) را طراحی می‌کنند. دوره‌های مختلف جام‌جهانی بین لوگو(نماد) و مسکات رابطه تنگاتنگی وجود داشته است و این به واسطه هویت بصری است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала