انتقاد تند سردار هادیانفر به تولید خودروهای بی‌ کیفیت

© Photo / IRNAخودروهای پراید
خودروهای پراید - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.04.2022
Telegram
رییس پلیس راهور در گفتگوی نوروزی با همشهری اظهار داشت: انتقادات را از خودروسازان تا جایی ادامه می‌دهد که بالاخره خودروی ارزان، ایمن و زیبا دست مردم برسد.
به گزارش اسپوتنیک، سردار کمال هادیان‌فر در پاسخ به این‌ پرسش که وقتی به خودروسازها ابلاغ شده که خودرو با استاندارد یورو ۵ تولید کند چرا زیربار اجرای آن نمی‌روند؟ اظهار داشت: مشکل همین جاست که ما باید ببینیم با کدام استاندارد اروپا در حال تولید هستیم؟ آیا واقعا یورو۵ تولید می‌کنیم؟ به اعتقاد من خودروهای ما یورو ۲ هم نیستند؛ به همین دلیل هم ما از سال ۹۸ به جد موضوع کیفیت خودروی تولید داخل را دنبال کردیم و حرفی هم که می‌زنیم حرف کارشناسی است.
وی افزود: پلیس ۱۱سال تصادفات را تحلیل کرده و براساس همین تحلیل تصادفات و فراوانی خودروها ایستادگی کردیم تا تولید پراید در اواخر سال ۹۸ و اوایل سال ۹۹ متوقف شود؛ هرچند که مشکل پراید سال‌هاست در کشور وجود دارد و پرایدها همچنان در خیابان‌ها و جاده‌ها می‌چرخند، اما جلوی تولیدش را گرفتیم.
خودرو ایرانی سمند - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.03.2022
هشدار پلیس به خودرو سازان ایرانی
سردار هادیانفر با اشاره به تولید پیکان که اوایل دهه ۸۰ متوقف شد، تصریح کرد: الان خیلی نادر در خیابان پیکان می‌بینیم و ان‌شاء‌الله پراید هم روزی تمام خواهد شد.
رئیس پلیس راهور در پاسخ به این پرسش که شنیدیم که خودروساز در مقابل توقف تولید پراید خیلی مقاومت کرده‌اند، عنوان کرد: بله، خیلی تقلا کردند، مکاتبات زیادی داشتند که کارخانه سایپا با تولید روزی ۴۰۰ پراید می‌چرخد و اگر تولید متوقف شود، ما چه کنیم؟ اما بالاخره برای ایمنی مردم ما محکم ایستادیم و دیگر هیچ پرایدی را پلاک نکردیم یا همین خودروی ۴۰۵ شخصی هم متوقف شد؛ همه اینها به خاطر این است که خودروی ایمن جایگزین این خودروها شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала