فرضیه‌ای از نحوه‌ی ساخت اهرام ثلاثه در مصر +عکس، ویدئو

CC BY 2.0 / Keith Yahl / The Great Pyramid of Gizaکشف اسکلت مرموز در یکی از اهرام مصر
کشف اسکلت مرموز در یکی از اهرام مصر - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.03.2022
Telegram
معمای مجهول ساخت اهرام مصر و حقیقت ساخت این بنا‌ها چیست؟!
به گزارش اسپوتنیک، نحوه ساخت هرم بزرگ و جابه جایی سنگ‌هایی از جنس آهک و گرانیت با وزن تقریبی ۲ و نیم تن به مسافت ۵۰۰ مایل از معدن استخراج سنگ تا محوطه ساخت هرم‌ها همیشه جزو شگفتی و مواردی بی‌پاسخ قطعی برای دانشمندان بوده است، اما به تازگی یک پاپیروس ارزشمند معمای مجهول اهرام را حل کرده است. باستان شناسان در جریان حفاری در بندر وادی الجارف موفق به کشف یک نسخه پاپیروس قدیمی شده‌اند که در آن شیوه ساخت قایق‌های مصری، کانال و شیوه استفاده از جریان آب برای هدایت قایق‌ها و حمل سنگ‌های گرانیتی بزرگ توضیح داده شده است.
در ساخت هرم فرعون خوفو در ۲ هزار و ۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح از بلوک‌های سنگی از جنس آهک و گرانیت استفاده شده و وزن تقریبی کل بنا افزون بر ۱۷۰ هزار تن است. کشف جدید نشان می‌دهد، مصریان در عصر برنز موفق به ساخت قایق‌هایی مخصوص شده و آن‌ها را در کانال‌های آبی هدایت می‌کردند تا به محوطه‌های کارگاهی برسند. باستان شناسان برآورد کرده‌اند، اگر اکنون انسان‌ها می‌خواستند هرم بزرگ جیزا را شبیه‌سازی کنند به رقمی بیش از ۶۵۰ میلیون پوند برای سرمایه‌گذاری و اجرای طرح نیاز داشتند.
علاوه بر قایق‌های انتقال‌دهنده سنگ‌ها، مصریان باستان که به جهان پس از مرگ اعتقاد داشتند، قایقی مخصوص زندگی در جهان دیگر برای فرعون خوفو طراحی و ساخته بودند که ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و دانشمندان امروزه با استفاده از اسکن لیزری سه بعدی به بررسی شیوه ساخت آن پرداخته‌اند. بررسی پاپیروس، کانال‌های آبی و شیوه استخراج و نصب بلوک‌های سنگی توسط تیم متخصص به هدایت مارک لنر، باستان شناس برجسته در حال انجام است. کارشناسان همچنین اعتقاد دارند یک راه آبی از معدن سنگ تا زیربنای هرم گیزا وجود داشته و به دنبال ردیابی بقایای این کانال مهم هستند که بلوک‌های سنگی توسط آن جابجا می‌شده است. گروهی از دانشمندان نیز به شبیه‌سازی شیوه حمل و نقل بلوک‌های سنگی از معدن تا نزدیک محوطه هرم‌ها پرداخته و امکان‌پذیر بودن حمل سنگ توسط قایق را اثبات کرده‌اند. پژوهش‌ها در زمینه فناوری ساخت قایق‌های باستانی مصری که قادر به تحمل وزن سنگ‌های سنگین بوده است توسط دانشمندان ادامه دارد.
با وجود ساخت اهرام مصر توسط انسان‌ها و وجود نشانه‌های فراوان در این زمینه، اما گروهی از دوستداران فرضیه‌های موجود‌های فضایی، ساخت هرم‌ها را به موجودات فضایی نسبت داده و اعتقاد دارند مصریان باستانی با حیات فرازمینی در ارتباط بوده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала