اعلام قیمت جدید گوشت در بازار ایران

© Photo / IRNAبازار گوشت قرمز باثبات و آرام است
بازار گوشت قرمز باثبات و آرام است - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.03.2022
Telegram
رییس شورای تامین کنندگان دام ایران با بیان اینکه گوشت مورد نیاز ماه مبارک رمضان تامین است گفت: قیمت گوشت قرمز به دلیل فضای روانی شب عید و ایام نوروز افزایش یافته بود که اکنون روند کاهشی به خود گرفته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، منصور پوریان روز پنجشنبه درباره علل بالا بودن قیمت دام زنده و گوشت قرمز در بازار، اظهار کرد: به دلیل فضای روانی شب عید و ایام نوروز و اصلاح نرخ ارز ترجیحی قیمت هر کیلوگرم دام زنده به ۷۵ هزار تومان رسیده بود که طی روزهای اخیر این نرخ ۷ هزار تومان کاهش یافته و به حدود ۶۸ هزارتومان رسیده است.
رییس شورای تامین کنندگان دام ایران با بیان اینکه به میزان کافی تولید دام زنده در کشور داریم تصریح کرد: علت گرانی هر محصول در بازار می تواند کاهش عرضه و افزایش تقاضا باشد، اما اکنون با این دو گزینه در گوشت قرمز روبرو نیستیم، زیرا نه تنها با مازاد دام روبرویم بلکه کاهش تقاضا نیز داریم، اما به طور حتم تورم سایر کالاها روی قیمت این محصول تاثیرگذار است.
وی افزود: این درحالی است که دولت برای حمایت از مصرف کنندگان در کنار عرضه گوشت قرمز گرم اقدام به ممنوعیت صادرات دام زنده، واردات لاشه، افزایش عرضه گوشت منجمد کرده است، اما همچنان با بالا بودن قیمت گوشت قرمز در بازار روبرو هستیم که بخش عمده آن به دلال بازی در بخش دام زنده و خروج لاشه از کشتارگاه ها برمی‌گردد.
پوریان گفت: در پی گرم شدن هوا در فصل بهار ما شاهد ۴ میلیون راس مازاد دام گوسفندی خواهیم شد که با توجه به کاهش تقاضا در بازار، اگر دو میلیون راس دام روانه کشتار شود ما با دو میلیون راس دام مازاد روبرو خواهیم بود که دولت برای حمایت از تولیدکنندگان باید چاره ای بیندیشد.
تصمیم جدید دولت ایران برای کاهش قیمت گوشت - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2022
افزایش قیمت گوشت قرمز و مرغ در پایتخت ایران
رییس شورای تامین کنندگان دام ایران اضافه کرد: واردات لاشه در روند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار اثرگذار است که امیدواریم با این روند قیمت ها متعادل شود.
وی گفت: البته باید در نظر بگیریم که تولیدکنندگان ما با گرانی نرخ نهاده ها روبرو هستند که باید برای این مهم چاره ای اندیشیده شود. با توجه به حجم تولید گوشت قرمز در کشور برای ماه مبارک رمضان کمبودی نداریم.
به گزارش ایرنا، بررسی میدانی خبرنگار ایرنا نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی و گوساله در میادین میوه و تره بار و بازار بیش از ۱۲۰ هزارتومان و گوشت های تفکیکی بین ۱۶۰ تا ۲۲۰ هزارتومان به فروش می‌رسد.
طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی سال گذشته نزدیک یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن گوشت قرمز در کشور تولید و به بازار داخلی عرضه شد این درحالیست که سالانه ۱۰ درصد نیاز کشور از محل واردات تامین می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала