واکنش نماینده روسیه به اظهارات بورل درباره مانع‌تراشی مسکو در مذاکرات وین

© Photo / IRNAمیخائیل اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین
میخائیل اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین  - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.03.2022
Telegram
میخائیل اولیانوف‌، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین و مذاکره‌کننده ارشد این کشور در مذاکرات برجام، به اظهارات اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره "مانع‌تراشی روسیه در مذاکرات" واکنش نشان داد.
به گزارش اسپوتنیک، ، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در واکنش به اظهارات جوزپ‌بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام درباره روند مذاکرات، در صفحه توییترش نوشت: اظهارات بورل ناشایست بود اما هیچ توجیهی وجود ندارد. آقای بورل حتی یک روز را هم در مذاکرات وین درباره برجام حضور نداشته و مجبور نیست وضعیت واقعی را درک کند. جای توجیه ندارد.
اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می‌شود که بورل اخیرا در پارلمان اروپا گفته بود، مذاکرات برای احیای برجام [توافق هسته‌ای] در حال نزدیک شدن به نتیجه‌ نهایی نیست.
بورل ادامه داد: باعث تاسف خواهد بود وقتی به نوعی از توافق بسیار نزدیک هستیم، نتوانیم به آن دست بیابیم. اما نمی‌توانم تضمین کنم به یک توافق می‌رسیم.
این ارزیابی بدبینانه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره مذاکرات وین در حالی مطرح شد که او در حاشیه کنفرانس دوحه در جمع خبرنگاران گفته بود،‌ توافق ممکن است "ظرف چند روز" حاصل شود.
بورل در پارلمان اروپا گفت: به نظر می‌رسد دو هفته پیش ما تقریبا به آن[ توافق] دست پیدا کرده بودیم. بعد روسیه مانع‌تراشی کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала