درخواست ترامپ از پوتین

© REUTERS / Eduardo Munozدرخواست ترامپ از پوتین
درخواست ترامپ از پوتین  - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.03.2022
Telegram
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا ازولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواست تا هرگونه اطلاعاتی درباره معاملات پسر بایدن دارد، افشا کند
به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور سابق آمریکا، در مصاحبه با جاست نیوز ( Just the News ) از ولادیمیر پوتین خواست تا هرگونه اطلاعاتی را که در مورد معاملات هانتر بایدن، پسر رهبر کنونی آمریکا، با الیگارش ها در اروپای شرقی دارد، افشا کند.
رئیس جمهور سابق توجه خود را به گزارش سنای آمریکا در سال 2020 معطوف کرد که پسر بایدن را به النا باتورینا، ثروتمندترین زن روسیه مرتبط می کرد، که ظاهراً یک دهه پیش 3.5 میلیون دلار به شرکتی که پسر رهبر آمریکا بنیانگذار آن بود، پرداخت کرد. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز به نوبه خود گفت که وی "هیچ تاییدی" درباره نتایج گزارش سنا سراغ ندارد.
ترامپ: بایدن رویای آمریکایی را کشت - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.03.2022
ترامپ: بایدن "رویای آمریکایی" را کشت
ترامپ گفت:" او (باتورینا) 3.5 میلیون دلار به پسر بایدن داد، بنابراین اکنون فکر می کنم که پوتین پاسخ این سوال را می داند. من فکر می‌کنم که او باید آن را بیان کند." وی افزود که مایل است درباره رابطه هانتر بایدن با نیکلای زلوچفسکی الیگارش اوکراینی و رئیس هلدینگ بوریسما که در سال 2014 پسر بایدن جونیور را به هیئت مدیره این هلدینگ دعوت کرد، بیشتر بداند.
سال 2020، ران جانسون و چاک گرسلی سناتورهای آمریکایی به هانتر بایدن مظنون بود و می گفتند احتمالاً وی از النا باتورینا، بیوه شهردار سابق مسکو، یوری لوژکوف، پول دریافت کرده است. گفته می شد که پسر نامزد ریاست جمهوری وقت چندین سال از باتورینا پول دریافت کرده است. در میان کسانی که برای هانتر پول فرستادند، افراد مرتبط با حزب کمونیست چین نیز وجود دارند. بر اساس این گزارش، باتورینا 3.5 میلیون دلار به حساب شرکت آمریکایی Rosemont Seneca Thornton LLC که هانتر بایدن موسس آن است، واریز کرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала