نماینده اتحادیه اروپا یکشنبه با مقامات ایران و دوشنبه با مقامات آمریکا دیدار می کند

© Photo / IRNAانریکه مورا و علی باقری کنی
انریکه مورا و علی باقری کنی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.03.2022
Telegram
انریکه مورا معاون رییس نهاد سیاست خارجی اتحادیه اروپا امشب وارد تهران می شود و فردا یکشنبه با علی باقری مذاکره‌کننده ارشد ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، از زمان بازگشت هیأت‌ها به پایتخت‌ها، رایزنی‌ها و تماس‌ها میان وزیر خارجه و جوزف بورل و دیگر هیات های مذاکره کننده، و همچنین علی باقری مذاکره‌کننده ارشد ایران و انریکه مورا هماهنگ‌کننده گفت‌وگوها بی‌وقفه و مستمر ادامه داشته است.
بر اساس تفاهم‌های انجام شده، مورا شنبه شب وارد تهران خواهد شد و روز یکشنبه با علی باقری مذاکره‌کننده ارشد ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
همچنین به درخواست مورا احتمالا دیدارهایی با برخی مقام‌های ارشد ایران در این سفر خواهد داشت و آخرین وضعیت گفت‌وگوها در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و موضوعات باقی‌مانده مورد بحث قرار می گیرد.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.03.2022
امیرعبداللهیان از نزدیک شدن به توافق در مذاکرات بر سر برنامه هسته ای ایران در وین سخن گفت
معاون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از سفر به ایران روز دوشنبه برای گفت‌وگو با مقام‌های آمریکایی راهی واشنگتن می شود. به گفته منابع نزدیک به هیات ایرانی، به دلیل عدم اتخاذ تصمیم سیاسی لازم در واشنگتن، هنوز در نقطه توافق قرار نداریم و رایزنی ها و رفت و آمدهای دیپلماتیک برای حل و فصل برخی موضوعات باقی مانده انجام می شود
انریکه مورا جمعه شب در توییتی از سفرش به تهران در روز شنبه خبر داد.
مورا با اعلام این خبر افزود: فردا (شنبه) به تهران سفر می کنیم تا علی باقری کنی ملاقات کنیم.
وی ادامه داد: تلاش برای رفع شکاف های باقی مانده در مذاکرات وین در مورد برجام از جمله اهداف این سفر است. ما باید این مذاکره را به نتیجه برسانیم. خیلی چیزها در خطر است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала